Escola 19.03

Dnia 19 marca o godzinie 12:00 rozegraliśmy mecz II kolejki ligowej w rundzie wiosennej. Naszym przeciwnikiem był faworyt rozgrywek – Escola II Varsovia, która gościła nas na boisku ze sztuczną nawierzchnią, przy ulicy Fleminga 2. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Skład Sokoła: J.Nalazek – M.Oktaba (M.Stępień), M.Kujawka, M.Jeż (R.Dudkowski), K.Szachna (T.Sperczyński), F.Tomalak (Sz.Kurcz), D.Malanowski (A.Kaczmarczyk) , J.Kopacz (c), J.Stalmach (P.Bentkowski)

Warunki do rozegrania spotkania były zdecydowanie utrudnione dla obu stron. Silny, porywisty wiatr utrudniał grę w piłkę, szczególnie przy uderzeniach górą. Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy, którzy bardzo dobrze czuli się w ataku pozycyjnym. Nasza drużyna, próbowała bronić się przed tymi atakami, według określonych zasad, jednak już w 4 minucie przeciwnicy wyszli na prowadzenie, po wykończeniu akcji z najbliższej odległości. Kilka minut po utracie bramki, mieliśmy bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki. Wymiana podań w strefie środkowej doprowadziła do sytuacji 1×1 z bramkarzem, jednak Kuba Stalmach, po minięciu bramkarza trafił jedynie w słupek. Nasi chłopcy, mimo bardzo dużej przewagi przeciwnika w posiadaniu piłki stworzyli sobie w tym meczu kilka niezłych okazji bramkowych. Kolejne minuty, jak i cały mecz upływają pod dyktando przeciwników, którzy w 16 i 19 minucie zdobywają bramki nr 2 i 3. Wynik do przerwy 3:0

W przerwie zawodnicy dostali wskazówki dotyczące zwłaszcza gry w obronie, dzięki czemu przez dłuższą część drugiej połowy gra całej drużyny w obronie wyraźnie się poprawiła. W 34 minucie spotkania, udało się zdobyć kontaktową bramkę, dzięki przytomności Kuby Stalmacha, który wykorzystał błąd przeciwników w rozegraniu piłki, minął bramkarza i trafił do pustej bramki. Od tego momentu nasza drużyna grała całkiem dobrze, na tle silnego przeciwnika. W 50 minucie spotkania Escola ponownie zdobywa bramkę, po dłuższym ataku pozycyjnym. Mimo to, nasza drużyna nie odpuszczała. W 58 minucie meczu za zagranie piłki ręką sędzia podyktował rzut karny, na naszą niekorzyść,a przeciwnicy nie zmarnowali okazji. W doliczonym czasie gry Escola ustaliła wynik spotkania na 6:1 po uderzeniu zza pola karnego. Duży udział przy tej bramce miał silny wiatr, który skierował piłkę lecącą na aut, do bramki. Końcowy wynik: 6:1

Z pewnością mecz z Escolą II Varsovia, mimo bardzo niekorzystnego wyniku, był bardzo pożyteczny. Zawodnicy wywiązywali się z założeń przedmeczowych, jednak różnica w indywidualnych umiejętnościach zawodników zadecydowały o zwycięstwie gospodarzy. 

Kolejny mecz ligowy rozegramy w sobotę, 25 marca,o godzinie 11:00, na stadionie miejskim w Serocku. Naszym przeciwnikiem będzie Huragan Wołomin – zapraszam na mecz!

W tym tygodniu trenujemy:

– wtorek 17:45-19:30 Boisko główne w Serocku (trening obowiązkowy)

– czwartek 16:30-17:45 Boisko w Jadwisinie

– piątek 16:30-17:45 Boisko w Jadwisinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *