W niedzielę 24.03.2019 r. odbyła się trzeci turniej 9 edycji Piłkarskiej Ligi Powiatowej – Zima 2019. Zawody odbyły się po raz pierwszy na Hali przy Szkole Podstawowej w Jabłonnie. Do zmagań w roczniku 2009 przystąpiło ponownie 9 zespołów. Rozgrywki były rozgrywane według nowej formuły, zakładającej rywalizację na dwóch poziomach (oddzielnych turniejach) LIGA MISTRZÓW i LIGA EUROPY.

Orlik Młodszy E2.jpg

Zawodnicy Naszej grupy byli podzieleni na dwa zespoły, adekwatnie do zgromadzonej punktacji treningowej (z wyjątkiem Szymona Śledziewskiego, który mógł dojechać dopiero na dwa ostatnie spotkania Liga Europy).

 

AP SOKÓL Serock 1, który uczestniczył w rozgrywkach LIGI MISTRZÓW utworzyli:

Krawczyk Gabriel (48), Rosłon Igor (40), Kalinowski Filip (38), Kędzierski Alwaro (32), Lagner Rafał (30), Makowski Igor (27), Trzonkowski Arkadiusz (26), Kruk Artur (26).

 

AP SOKÓŁ Serock 2 – grający w LIGA EUROPY.

Śledziewski Szymon (48), Wołoszyn Dawid (26), Lendzion Ksawery (24), Szymański Natan (24), Dudek Kamil (21), Dudek Kuba (20) oraz jako uzupełnienie Rosłon Igor (bramkarz), Kędzierski Alvaro.

 

Nasze pierwszy zespół zaprezentowały się dość przeciętnie. O ile jeszcze można było być zadowolonym z gry zespołu od tyłu w strefie niskiej i utrzymywanie się przy piłce (nad czym pracowaliśmy w ostatnim czasie), to pozostałe elementy zostawiały bardzo wiele do życzenia.

Katastrofalne błędy indywidualne, brak powtarzalnego transferu piłki na połowę przeciwnika oraz brak skuteczności przy wykończeniu mozolnie stwarzanych sobie sytuacji złożyły się na efekt w postaci najsłabszego wyniku turniejowego w PLP w wykonaniu Naszej jedynki.

 

Wyniki poszczególnych meczy AP SOKÓL Serock 1:

AP SOKÓŁ Serock 1 – ŻBIK Nasielsk 2                  1 – 1

Bramka – Lagner Rafał

AP SOKÓŁ Serock 1 – ŻBIK Nasielsk 1                  0 – 4

AP SOKÓŁ Serock 1 – WISŁA Jabłonna                 0 – 3

AP SOKÓŁ Serock 1 – AP 11 Legionowo               0 – 2

 

Tabela końcowa LIGI MISTRZÓW

1. WISŁA Jabłonna               12     10 – 2

2. ŻBIK Nasielsk 1                 9      11 – 3

3. AP 11 Legionowo 1           6       6 – 4

4. ŻBIK Nasielsk 2              1       3 – 12

2. AP SOKÓŁ Serock 1        1      1 – 10

 

Drugi Nasz zespół, zaprezentował się dużo lepiej jeśli chodzi o wynik, ale trzeba tu pamiętać, że i „kaliber” przeciwników było znacznie mniejszy. Piłkarsko niestety nie wyglądało to już tak zadowalająco. Gra była chaotyczna, większość zawodników skupiała się na indywidualnych popisach zapominając o sile zespołu. Ciężko było się dopatrzyć ostatnio trenowanych na treningach elementów. Zespół po 2 zwycięstwach i remisie zajął ostatecznie 2 miejsce dające awans do Ligi Mistrzów na kolejne zawody.

 

Wyniki poszczególnych meczy AP SOKÓL Serock 2:

AP SOKÓŁ Serock 2 – AP 11 Legionowo 2             1 – 1

Bramka – Dudek Kamil

AP SOKÓŁ Serock 2 – AP 11 Legionowo 3            2 – 0

Bramka – Śledziewski Szymon

Bramka – Szymański Natan

AP SOKÓŁ Serock 2 – UKS LIDER Zakroczym       2 – 1

Bramka – Śledziewski Szymon

Bramka – Kędzierski Alwaro

 

Tabela końcowa LIGI EUROPY

1. AP 11 Legionowo 2                     7        6 – 1

2. AP SOKÓŁ Serock 1                  7        5 – 2

3. UKS LIDER Zakroczym                1       1 – 4

4. AP 11 Legionowo 2                    1        0 – 5

 

Niestety ostatnia słabsza frekwencja treningowa (okres ferii oraz liczne absencje zdrowotne) znacząco wpłynęła na grę Naszego zespołu. Miejmy nadzieję, że był to jednorazowy przypadek i już w następnych zawodach finałowych 9 edycji, będzie okazja do udowodnienia, że zdążamy w dobrym kierunku. Jak z każdej porażki tak i z tej trzeba wyciągnąć dobre wnioski na przyszłość, poprawiając obnażone w tym turnieju braki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *