W środę 14.03.2018 rozegraliśmy pierwszy w tym roku sparing na świeżym powietrzu. Skorzystaliśmy z zaproszenia i całym zespołem udaliśmy się do Legionowa rozegrać mecz z tamtejszym zespołem AP 11. Gospodarze okazali się bardzo gościnni i pozwolili na strzelenie sobie 9 bramek, strzelając przy tym nam tylko 2. Należy podkreślić przede wszystkim bardzo dobrą grę Naszej drużyny, realizującą założenia trenera. 

W dniu 24.09.2017 wzięliśmy udział w drugim po wakacyjnej przerwie turnieju Ligi Powiatowej. Tym razem, rozgrywki zawitały do Wieliszewa. W naszej kategorii wiekowej zgłoszonych zostało w sumie 6 drużyn, rozegraliśmy 5 meczów, które trwały po 15 minut. Naszymi przeciwnikami byli kolejno: Gigant Smail Legionowo, Wisła Jabłonna, AP 11 Legionowo, AMP Gool Stanisławów Pierwszy, AP Sokół Serock grupa D.  

Nasza drużyna, tak jak w ostatnm turnieju była reprezentacją grup E i F Naszej Akademii.  Chłopcy wygrali dwa mecze, a w trzech musieli uznać wyższość rywali. Strzelili przeciwnikom 11 bramek, tracąc aż 16.

Skład drużyny AP Sokół Serock E/F:

Jakub Leszczyński – Hubert Birkowski, Natan Opałka, Tomasz Rempalski, Artur Szmalec – Eryk Merda, Czarek Jędrzejewski, Grzegorz Przybyszewski, Maciej Świderski, Natan Szymański - Oskar Kurowski, Jakub Suszczyński.

Wyniki meczów:

AP Sokół Serock E/F – Gigant Smail Legionowo 1:4

AP Sokół Serock E/F – Wisła Jabłonna 5:4

AP Sokół Serock E/F – AP 11 Legionowo 1:4

AP Sokół Serock E/F – AMP Gool Stanisławów Pierwszy 1:2

AP Sokół Serock E/F – AP Sokół Serock D – 0:5

 

Poniżej wideo relacja. 

 

 

 

W niedzielę 28.05.2017 roku rozgrywaliśmy kolejny turniej Ligi Powiatowej. Tym razem rozgrywki zawitały do Wieliszewa. Trenerzy grup E i F z powodu licznych nieobecności zdecydowali się połączyć na ten turniej swoje grupy.

Pierwszym przeciwnikiem była drużyna Wisły Jabłonna, która od początku meczu przeważała. Nasz zespół bronił się dzielnie, kilkukrotnie zagrażając obronie rywali. Na pierwszą połowę zeszliśmy z jednobramkową stratą. Druga połowa zaczęła się od dwóch mocnych uderzeń rywali. Po dwóch kontratakach, wykorzystując spadek koncentracji pozwoliliśmy zespołowi Wisły na wbicie nam dwóch bramek. W związku z trudnymi warunkami do gry (turniej rozgrywany był w pełnym słońcu) dokonaliśmy wielu zmian w składzie. Mecz zakończył się wynikiem 0:5 dla naszych rywali.

W drugim meczu przyszło nam się mierzyć z AP 11 Legionowo, niestety mecz nie zaczął się dla nas szczęśliwie. Po dwóch rajdach lewą stroną boiska, rywal strzelił nam 2 bramki i taki rezultat utrzymał się do przerwy. Druga połowa była zupełnym przeciwieństwem pierwszej. Nasz zespół przejął inicjatywę i nie pozwolił rywalom na wiele. Najpierw Natan Szymański zdobył piękną bramkę z dystansu, później Eryk dobił piłkę z najbliższej odległości. W międzyczasie Filip obronił karnego za co należą mu się wielkie brawa. Remis nas nie satysfakcjonował i niedługo potem strzeliliśmy trzecią bramkę po świetnym indywidualnym rajdzie Oliwiera. Nasz zespół zostawił w tym meczu wiele serca na boisku, widać było determinację i walkę do końca. Brawo drużyna!

W ostatnim naszym meczu na tym turnieju zmierzyliśmy się z Grupą D naszej Akademii. Szansę otrzymali zawodnicy, którzy w dwóch poprzednich meczach rozegrali mniej minut. Pojedynek zakończył się wynikiem 0:6 dla naszych rywali.

Komplet wyników:

AP „Sokół” Serock E – Wisła Jabłonna 0:5

AP „Sokół” Serock E – AP 11 Legionowo 3:2

AP „Sokół” Serock E - AP „Sokół” Serock D 0:6

 

 

We wtorek rozegraliśmy wyjazdowy mecz w Pułtusku z drużyną Młode Orły Nadnarwianki. Od początku mecz był bardzo wyrównany, lecz z czasem to rywale zaczęli dochodzić coraz częściej do sytuacji strzeleckich. To gospodarze strzelili pierwszą bramkę, a my w niedługim czasie doprowadziliśmy do wyrównania. Rywale zdołali nam jeszcze strzelić 5 bramek, a Nas pomimo wielu okazji stać było na strzelenie w sumie 3 bramek. Mecz zakończył się wynikiem 6:3 dla zespołu Gospodarzy. Mecz był doskonałą okazją do przetestowania kilku zawodników na nowych pozycjach. Cieszy duża ilość sytuacji strzeleckich, lecz musimy popracować nad ich wykończeniem.

Z niecierpliwością czekamy na rewanż, który odbędzie się w ciągu 2 tygodni.

Grali: Gębalik Alex, Jędrzejewski Cezary, Leszczyński Jakub, Merda Eryk, Mikosza Kacper, Mioduszewski Franciszek, Musiał Stanisław, Nalewajek Adam, Opałka Nataniel, Przybyszewski Grzegorz, Rybicki Oliwier, Sroczkowski Robert, Szymański Natan, Żołyński Filip. 

W minioną sobotę wzięliśmy udział w kolejnym turnieju Ligi Powiatowej, który odbył się ponownie w Jadwisinie.

Pierwszy mecz przyszło nam rozegrać przeciwko naszym dobrym kolegom z grupy F. Pojedynek rozgrywany był w trudnych warunkach, było bardzo gorąco i duszno, co znacząco wpłynęło na grę obu zespołów. Nasza drużyna wyszła na mecz nieskoncentrowana, popełniliśmy dużo prostych błędów i brak było w naszych poczynaniach ambicji i woli zwycięstwa. Grupa F po kilku minutach powinna prowadzić min. dwoma bramkami, ale dobra postawa w bramce Mikołaja i niecelne uderzenia rywali, pozwoliły nam zachować szanse na korzystny rezultat. Mimo kilku dobrych sytuacjach z naszej strony, jednak to grupa F przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po składnej akcji w końcówce meczu zdobyli bramkę, praktycznie nie dając szans naszemu bramkarzowi.

Wyjściowy skład:

Mikołaj Dobrzeniecki – Nataniel Opałka, Grzegorz Przybyszewski – Eryk Merda, Filip Żołyński, Natan Szymański - Alex Gębalik.

 

Bez chwili odpoczynku, przystąpiliśmy to drugiego starcia, w którym przeciwnikiem był zespół Wisły Jabłonna. Rywal od początku meczu prezentował się znacznie lepiej, wbijając do naszej bramki aż 5 goli i gdyby nie dobra postawa naszego bramkarza Filipa, wynik mógłby być jeszcze wyższy. W naszej grze ponownie zabrakło koncentracji, a rywale bezwzględnie to wykorzystali.

Wyjściowy skład:

Filip Żołyński – Grzegorz Przybyszewski, Eryk Merda, Nataniel Opałka – Piotr Klimaszewski, Cezary Jędrzejewski – Alex Gębalik.

 

Po rozmowie z trenerem, gdzie wyjaśniliśmy kilka spraw grupa wyszła na mecz przeciwko AP 11 Chotomów. Od początku meczu to nasz zespół był bardziej aktywniejszy, co chwila zagrażając bramkarzowi rywali. Naszemu zespołowi bardzo zależało na wygraniu tego meczu i odniesieniu pierwszego zwycięstwa na tym turnieju. Mimo wielu okazji, nie udawało się nam strzelić bramki. Próbowaliśmy strzałów zza pola karnego, wrzutek z bocznych sektorów boiska i albo bramkarz rywali skutecznie interweniował, albo nasze uderzenia były niecelne. Widząc „nieporadność’ naszych napastników Eryk postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i po indywidualnym rajdzie na skrzydle dośrodkował piłkę tak, że ta zatrzepotała w siatce rywali. Był to jedyny gol w tym meczu, ale bardzo ważny bo dający upragnione zwycięstwo.

Bramka: Eryk Merda

Wyjściowy skład:

 

Filip Żołyński – Grzegorz Przybyszewski, Nataniel Opałka – Eryk Merda, Natan Szymański, Alex Gębalik – Cezary Jędrzejewski.

W ostatnim meczu na tym turnieju przyszło nam rozgrywać kolejny pojedynek derbowy. Tym razem przeciwnikiem naszego zespoły była grupa D Naszej Akademii. Po zwycięstwie z drużyną z Chotomowa, nasz zespół był pełen nadziei na korzystny rezultat w tym starciu. Szybko stracone 2 bramki nie podziałały demotywująco na nasz zespół. Wprost przeciwnie, napieraliśmy coraz częściej, czego efektem była strzelona bramka kontaktowa. Niedługo potem, po kontrze rywale zdobyli swoją trzecią bramkę. Nie zważając na wynik kontynuowaliśmy to co zaplanowaliśmy sobie przed meczem i dzięki składnej zespołowej akcji zdobyliśmy drugą bramkę w tym meczu. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 2:4, kończąc starcie w strugach deszczu.

Bramki: Alex Gębalik x2

 

Komplet wyników:

AP „Sokół” Serock E – AP „Sokół” Serock F 0:1

AP „Sokół” Serock E – Wisła Jabłonna 0:5

AP „Sokół” Serock E – AP 11 Chotomów – 1:0

AP „Sokół” Serock E - AP „Sokół” Serock D 2:4

 

W turnieju odnieśliśmy jedno zwycięstwo i aż 3 razy musieliśmy uznać wyższość rywali. Strzeliliśmy tylko 3 bramki, co przy 12 bramkach strzelonych na poprzednim turnieju jest słabym rezultatem. Cieszy przede wszystkim to, że chłopcy próbowali realizować zalecenia trenera, czyli grę podaniami i utrzymywanie się przy piłce. Zaczęliśmy dosyć ospale, rozkręcając się dopiero na 3 i 4 mecz. Ten turniej jest doskonała okazją do wyciągnięcia wniosków, dalej trenujemy ciężko, a rezultaty z pewnością nadejdą.