W  dniu 25 marca w niedzielne popołudnie grupa H Akademii Piłkarskiej Sokoła Serock rywalizowała w turnieju ligi powiatowej ,który kończył cykl tych rozgrywek na hali. Celem zespołu było zajęcie jak najwyższego miejsca w grupie oraz częste posiadanie piłki w trakcie gry.

W pierwszym spotkaniu spotkaliśmy się z drużyną Żbika Nasielsk. Po dwóch strzałach od słupka naszej bramki zawodnicy z Nasielska wygrywają 2:0 z Naszym zespołem. Kolejne spotkanie to mecz z Wisłą Jabłonna ,który zakończył się remisem 1:1. W tym spotkaniu swoją debiutancką bramkę w rozgrywkach zdobył Wojciech Żebrowski. Trzecie spotkanie to minimalna porażka z zespołem AMP GOOL Stanisławów 0:1 po bramce na 10 sekund przed końcem spotkania. W tej sytuacji Nasi obrońcy nie przypilnowali napastnika rywali i z boiska schodziliśmy pokonani. Ostatnie spotkanie to wyrównany bój z zespołem Gigant Smile. Jednak czasami w życiu ,,każda historia lubi się powtarzać" i tak jak w poprzednim meczu na 12 sekund przed końcem spotkania tracimy  bramkę i przegrywamy mecz 0:1.

W turnieju zabrakło skuteczności pod bramką rywali , szczególnie jeśli chodzi o stałe fragmenty gry. Na pochwałę zasługuje dyspozycja Filipa Małeckiego ,który brał ciężar gry na siebie przy rozgrywaniu piłki. 

Dzięki danemu turniejowi można wyciągnąć kilka ważych wniosków dotyczących gry zespołu. Z pewnością trzeba poprawić skuteczność i rozegranie piłki w ofensywie. Wynik na turnieju nie był tak istotny jak styl prezentowany na boisku. Zawodnicy wiedzą nad czym mają pracować przed kolejnymi sprawdzianami jakim z pewnością są spotkania ligi powiatowej na terenie naszego powiatu. 

Szczegółowe wyniki:

AP Sokół Serock gr.H- Żbik Nasielsk - 0:2

AP Sokół Serock gr.H- Wisła Jabłonna - 1:1 (bramka Wojciech Żebrowski).

AP Sokół Serock gr.H- AMP GOOL Stanisławów- 0:1

AP Sokół Serock gr.H-Gigant Smile Legionowo- 0:1

Skład zespołu : Kanigowski Daniel, Małecki Filip, Dawidczyk Michał, Wołoszyn Dawid, Żebrowski Wojciech, Zimolużyński Paweł.

Grupa H zajęła w klasyfikacji generalnej 6 miejsce. Natomiast 3 miejsce zajęła grupa G pod dowództwem Trenera Mariusza Śledziewskiego- na uwagę zasługuje fakt, iż zespół ten tworzyli w większości zawodnicy z grupy H m.in. Michowski Ksawery, Druchniak Mateusz, Tyczyński Dawid, Tyczyński Olaf, Dybcio Nikodem, Stańczak Jakub, Kanigowski Daniel oraz Piotrowski Wiktor.

 

W dniu 18 Lutego grupa H Akademii Piłkarskiej Sokoła Serock rywalizowała w turnieju ligi halowej w Wieliszewie. Zawodnicy, którzy otrzymali szansę gry w turnieju dostali zadania do zrealizowania na placu gry. Trafiliśmy do grupy B, gdzie rywalizowaliśmy kolejno z AMP GOOL Legionowo, Gigant Smile Legionowo oraz Zbikiem Nasielsk. W pierwszym spotkaniu nieznacznie przegraliśmy 1:2 z AMP GOOL Legionowo. Drugi mecz to wyrównany mecz ze Żbikiem ,jednak zakończył się porażką 1:2. Ostatni mecz grupowy pokazał jak niewykorzystane sytuacje bramkowe potrafią się ,,zemścić" ( m.in. akcje ,,sam na sam" Dawida Wołoszyna i Michała Dawidczyka). Po trzech minimalnych porażkach trafiliśmy do Ligi Europy i spotykamy się na tym szczeblu z drużyną Wisły Jabłonna ,gdzie niestety ulegamy 1:0 pomimo kilku dogodnych sytuacji bramkowych. Ostatni mecz o 7 miejsce w turnieju to zwycięstwo z zespołem Gigant Smile 1:0 po bramce Dawida Wołoszyna, który przełamał panującą w tym dniu niemoc strzelecką. Chłopcy w każdym meczu starali się wykonywać powierzone zadana dotyczące danego spotkania. Wszystkie spotkania obfitowały w walkę i duże zaangażowanie. Pomimo kilku spotkań gdzie staramy się kontrolować grę zawodnicy nie ustrzegli się błędów i  muszą cały czas pracować nad koncentracją meczową. Na pochwałę zasługuje duża liczba strzałów ,jednak skuteczność pod bramką przeciwnika jest kolejnym elementem nad którym zawodnicy muszą pracować (strzały Dawida Wołoszyna, Michała Dawidczyka i WIktora Piotrowskiego). W turnieju dobrze spisywał się na bramce Daniel Kanigowski, który rozgrywał piłkę do bocznych obrońców oraz wykazał się skuteczną interwencją w ostatniej akcji meczu z Gigant Smile (1:0). Trzeba zaznaczyć ,że zawodnicy z grupy H dużo oddają strzałów ,co pokazały przepiękne bramki Michała Dawidczyka z AMP GOOL oraz Filipa Małeckiego ze Żbikiem Nasielsk. Część chłopców z grupy H tworzyła również drużynę z grupą G z rocznika 2010. Była to nagroda za aktywność i zaangażowanie na treningach. Grupę G z rocznika 2010 prowadził Trener Mariusz Śledziewski. 

Wyniki spotkań:

AP Sokół Serock gr.H- AMP GOOL Legionowo- 1:2 ( bramka Michała Dawidczyka ,asysta Dawid Wołoszyn)

AP Sokół Serock gr.H- Gigant Smile Legionowo- 0:1

AP Sokół Serock gr.H- Żbik Nasielsk- 1:2 (bramka Filipa Małeckiego)

AP Sokół Serock gr.H-Wisła Jabłonna- 0:1

AP Sokół Serock gr.H- Gigant Smile Legionowo- 1:0 (bramka  Dawida Wołoszyna, asysta Michał Dawidczyk)

Skład grupy H- Wołoszyn Dawid, Piotrowski Wiktor, Dawidczyk Michał, Małecki Filip, Kanigowski Daniel, Tyczyński Dawid, Borkowski Krzysztof.

Skład grupy G- Michowski Ksawery, Druchniak Mateusz, Dybcio Nikodem, Tyczyński Olaf.

 

W Piątek w ramach treningu grupa H ,dzięki uprzejmości Ośrodka Sportu i Rekreacji w Serocku wspólnie oglądała losowanie grup do Mistrzostw Świata w Rosji w 2018 roku. Wielkie losowanie odbyło się w stolicy Rosji- Moskwie. Przed rozpoczęciem losowania każdy z zawodników mógł wytypować własną grupę ,w której Polacy będą rywalizować. Po wytypowaniu swoich grup marzeń chłopcy jeszcze raz przypomnieli sobie jak Polska Reprezentacja wywalczyła awans na mundial. Podczas ceremonii losowania były wielkie emocje. Ostatecznie Polska trafiła do wymagającej grupy H.

Grupa H

1.Polska

2.Kolumbia

3.Senegal

4.Japonia

Najbliżej wytypowania danej grupy byli Mateusz Druchniak, Daniel Kanigowski, Dawid Tyczyński, Arkadiusz Trzonkowski oraz Tomasz Marcinkowski.Wszyscy z wymienonych zawodników z 4-ego koszyka wytypowali Japonię jako rywala Polaków podczas mundialu. Wspólnie z grupą H losowanie w Moskwie oglądał Trener Akademii Piłkarskiej Sokoła Serock- Krzysztof Szymański. 

Teraz z niecierpliwością cała grupa H Akademii Piłkarskiej Sokoła Serock czeka na początek Mundialu w Rosji w 2018 roku! :)

 

W niedzielę rozegraliśmy pierwszy turniej na hali. Będąc gospodarzami turnieju chcieliśmy jako drużyna pokazać się z jak najlepszej strony. Po odprawie przystąpiliśmy do turnieju w składzie: Michał Dawidczyk- bramkarz.Krzysztof Borkowski-lewa obrona, Daniel Kanigowski-prawa obrona, Dawid Wołoszyn-lewa pomoc oraz Arkadiusz Trzonkowski- prawa pomoc. Pierwsze spotkanie pokazało ,że nie weszliśmy dobrze w turniej, 3 szybkie akcje przeciwników zakończyły się bramkami dla zespołu z Wieliszewa. Po tym spotkaniu zespół miał wyciągnąć wnioski i poprawić zdecydowanie grę w defensywie. Następne spotkanie rozpoczęliśmy od szybkiej kontry i składnej akcji duetu Wołoszyn-Trzonkowski- pierwszy asystował ,a drugi z pierwszej piłki umieścił piłkę w bramce. Druga bramka autorstwa Michała Dawidczyka ustaliła wynik spotkania 2:0 dla zespołu z Serocka ,a mecz z zespołem z Chotomowa w pełni kontrolowaliśmy. Następne spotkanie to mecz derbowy z zawodnikami z grupy G (również zawodnicy z grupy H tworzyli dany zespół). Po bramce Szymona Śledziewskiego ,nasi zawodnicy szybko odpowiedzieli dwoma ciosami ,a dokładnie dwa celne strzały z dystansu oddał Arkadiusz Trzonkowski. Wynik mógł być remisowy ,ale dobrze w bramce spisywał się Dawid Wołoszyn ,a blok obronny- Mateusz Druchniak, Daniel Kanigowski i Krzysztof Borkowski skrzętnie uniemożliwiali dostępu do własnej bramki. Ostatnie spotkanie graliśmy z Wisłą Jabłonna. Był to dziwny mecz ,gdyż w pełni kontrolując mecz przegrywamy po pechowym golu w końcówce spotkania. W ostatniej akcji mogliśmy wyrównać ,lecz strzał Dawida Wołoszyna z połowy boiska obronił bramkarz Wisły. W trakcie spotkań bardzo aktywny był nasz lewy obrońca Daniel Kanigowski ,który zaliczył bardzo dobre zawody. Grupę zakończyliśmy na 4 miejscu ( 2 zwycęstwa i 2 porażki, bilans bramkowy 4-5). W grupie druga i trzecia drużyna zdobyła również 6 punktów jednak rywale mieli lepszy bilans bramkowy.

Szczegółowe wyniki turnieju halowego w Serocku:

AP Sokół Serock gr.H- FDA WIeliszew- 0:3

AP Sokół Serock gr.H- AP 11 Chotomów- 2:0

AP Sokół Serock gr.H- AP Sokół Serock gr.G- 2:1

AP Sokół Serock gr.H- Wisła Jabłonna- 0:1

Strzelcy bramek- 3 bramki- Arkadiusz Trzonkowski, 1 bramka- Michał Dawidczyk

Skład drużyny- Michał Dawidczyk, Arkadiusz Trzonkowski, Daniel Kanigowski, Mateusz Druchniak, Dawid Wołoszyn, Krzysztof Borkowski oraz NIkodem Dybcio.

W grupie G występowali Maks Tyczyński, Ola Tyczyński oraz Dawid Tyczyński.

Kolejny turniej już w grudniu! Zapraszamy do kibicowania naszej drużynie! :)