Liga Mistrzów w Serocku 01W dniu 19 maja 2016 r. została zawarta umowa o współpracy sygnowana przez zarząd Fundacji Legia Soccer Schools i zarząd Klubu Sportowego „Sokół” Serock.

W ślad za tym uruchomione zostały działania na rzecz pozyskania adeptów do Przedszkola Piłkarskiego Legia Soccer Schools zorganizowanego we współpracy z serockim klubem przy ścisłej współpracy partnera publicznego – gminy Miasto i Gmina Serock reprezentowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Serock. Efekty dotychczasowych działań pozwalają na uruchomienie zajęć z dniem 10 września 2016 r.

 

Inicjatywa ta wpisuje się znakomicie w przyjętą przed laty wizję rozwoju sportu w gminie Miasto i Gmina Serock realizowaną z aktywnym udziałem Klubu Sportowego „Sokół”. Wizję, w której tworzymy, wzbogacamy i upowszechniamy sport i rekreację wśród mieszkańców od najmłodszych lat ich życia. W tym duchu pozyskujemy, kształcimy kadrę instruktorów i trenerów, rozwijamy bazę sportową, uczestniczymy w rozgrywkach i wydarzeniach sportowych.

Nie muszę dodawać, że siłę przekazu tego ważnego w wymiarze lokalnym wydarzenia wzmacnia fakt, iż dzieje się to w roku stulecia powstania Legii, okraszonego zdobyciem Mistrzostwa Polski, Pucharu Polski i upragnionego awansu do niedostępnej przez ostatnie dwadzieścia lat dla żadnego polskiego klubu Ligi Mistrzów. Uruchamiamy ten pionierski projekt w atmosferze entuzjazmu, jaki wywołała znakomita postawa reprezentacji Polski na ledwie zakończonych Mistrzostwach Europy we Francji.

Idea przedsięwzięcia opiera się na oczywistym założeniu, że trudno wyobrazić sobie dogodniejsze okoliczności dla zaproszenia rzesz młodych mieszkańców gminy i okolic do uprawiania sportu, do oderwania młodego człowieka od konsumpcyjnego modelu życia i zarażenia go kulturą ruchu, aktywnego spędzania czasu, wreszcie pasją sportu i rywalizacji.

Czynimy to z przekonaniem, że w świecie w którym coraz większą uwagę zwracamy na jakość i efektywność własnych działań, w którym tak łatwo jak nigdy dotąd tą jakość można zweryfikować warto sięgnąć po sprawdzone wzorce i niezawodną markę. Formułujemy ofertę we współpracy z najlepszym partnerem jakiego mogliśmy pozyskać, partnerem który firmując całe przedsięwzięcie daje gwarancję kwalifikacji i zaangażowania w opisywany projekt, sprawdzone przecież w wielu innych ośrodkach w których przedszkola LSS już funkcjonują. Zyskujemy w końcu akces do wielkiej rodziny Legii, która dla jakże wielu naszych mieszkańców jest przedmiotem najwyższego uwielbienia.

Mając wszystko wyżej opisane na uwadze ze szczerym, głębokim przekonaniem chciałbym zaprosić wszystkich rodziców dzieci w wieku lat 3-7 obojga płci i oczywiście same pociechy z tereny gminy i okolic do udziału w tej inicjatywie, która z Państwa udziałem musi przynieść sukces.


Ze sportowym pozdrowieniem,

Artur Borkowski
Prezes Zarządu
Klubu Sportowego „Sokół” Serock

 

Zapisy na stronie:  http://www.serock.legiasoccerschools.pl/

 

Liga Mistrzów w Serocku 02Liga Mistrzów w Serocku 03

Ulotka_100x150_-_LSS_Partnerzy_2014-2015_-_Serock.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *