W niedzielę 10.03.2019 r. drużyna Orlików E1 wzięła udział w turnieju Irzyk Cup, organizowanym na boisku pod balonem na warszawskim Bemowie.

Na turniej trener powołał 10-ciu zawodników z najlepszą punktacją treningową w okresie styczeń-luty. Zawody były obsadzone ciekawymi zespołami, a każdy mecz był pożytecznym sprawdzianem dla naszej drużyny. Na pewno najbardziej odczuwalny był brak naszego bramkarza Szymka. Chłopcy zastępujący go w bramce starali się jak mogli, jednak sporej części bramek można było uniknąć mając większe doświadczenie bramkarskie. Z uwagi na to część wyników spotkań była nieco niesprawiedliwa, gdyż gra naszego zespołu w wielu momentach była naprawdę dobra. Chłopcy cały czas starali się budować akcje, grać zespołowo i co najważniejsze – mimo kolejnych przegranych spotkań nie poddawali się i nie przestawali realizować założeń. Ta konsekwencja jest godna podkreślenia, mimo niekorzystnych wyników na boisku. W pierwszej, grupowej fazie gry, odnotowaliśmy 3 porażki i następnie graliśmy w tzw. Lidze Europy. Tam w kolejnych 3 meczach odnieśliśmy 2 porażki i na koniec 1 remis. W tych spotkaniach stwarzaliśmy sobie sytuacje do zdobycia większej liczby bramek, jednak części z nich nie potrafiliśmy wykorzystać. W meczach zawodnicy zdobyli kolejne bezcenne doświadczenie i do końca pokazali charakter i jedność zespołową. Wyniki są dla nas natomiast kolejnym bodźcem do ciągłego rozwoju piłkarskiego.

 

Niedziela 10.03.2019 r., Turniej Irzyk Cup, Warszawa – Bemowo

Skład Sokoła:

Patryk Brejnak, Szymon Bogdański, Bartosz Druchniak, Krzysztof Gajewski, Cezary Jędrzejewski, Oskar Kurowski, Nataniel Opałka, Kamil Szajda, Adam Wawrzyniak, Sylwester Wójcik.

Trener: Tomasz Luks.

 

Mecze po 16 minut:

KS Sokół Serock – Królewscy Płock 0:3

 

KS Sokół Serock – MŁKS Łomża II 1:5

Gol: Gajewski

 

KS Sokół Serock – UKS Irzyk Warszawa 0:6

 

KS Sokół Serock – ATP Champion Biała Podlaska 3:4

Gole: Bogdański 1, Kurowski 1, Gajewski 1

Asysty: Szajda 2, Brejnak 1

 

KS Sokół Serock – MŁKS Łomża II 1:4

Gol: Jędrzejewski

 

KS Sokół Serock – A2R Warszawa 2:2

Gole: Gajewski 1, Szajda 1

 

Klasyfikacja końcowa turnieju Irzyk Cup:

  1. KS Łomianki
  2. MŁKS Łomża I
  3. UKS Irzyk Warszawa
  4. Królewscy Płock
  5. MŁKS Łomża II
  6. ATP Champion Biała Podlaska
  7. KS Sokół Serock
  8. A2R Warszawa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *