W sobotni poranek 20.10.2018 r. pojechaliśmy do Ostrówka na rewanż z miejscowym UKS-em. Było to przedostatnie nasze spotkanie w tej rundzie, które mogło rozstrzygnąć sprawę awansu do III ligi.

Na mecz została powołana kadra składająca się z osób, które w tym miesiącu osiągnęły najlepszą punktację treningową. Wśród nich zabrakło 4 naszych podstawowych zawodników, w tym kapitana Patryka, ale siłą zespołu jest każdy zawodnik i trener zawsze podkreśla wyższość zespołu nad jednostkami. Tym razem nie mogło być inaczej – piłka nożna, sportowa postawa, systematyczny trening zawsze obronią się same. Mecz w Ostrówku był trudniejszy niż u nas z kilku względów, ale chłopcy byli na to dobrze przygotowani. Inny skład rywali, mniejsze boisko składały się na konieczność szybszej i dokładniejszej gry oraz lepszej organizacji we wszystkich fazach gry. Przez pierwsze dwie kwarty znakomicie realizowaliśmy postawione założenia i prowadziliśmy 5:1. Przede wszystkim nasza organizacja w szeroko rozumianej grze defensywnej była bardzo dobra. Trener rzadko wyróżnia poszczególnych zawodników, ale nie sposób nie pochwalić Kuby Suszczyńskiego, który drugi mecz z rzędu zagrał w obronie wzorowo! W kolejnych dwóch kwartach, a szczególnie w ostatniej, popełniliśmy więcej błędów i przeciwnicy dobrze je wykorzystali. Wciąż jednak prezentowaliśmy się bardzo dobrze w fazie ataku, budując akcje, kontrolując grę i strzelając bramki. Ostatecznie wygraliśmy 12:6, a tym samym zapewniliśmy sobie awans do III Ligi Orlików na wiosnę 2019! Gratulacje dla całego zespołu – tych powołanych, jak i nieobecnych! Pozostaje nam ostatni mecz wyjazdowy za 2 tygodnie w Duczkach.

Sobota 20.10.2018 r. godz. 10.00, Boisko w Ostrówku, czas gry 4 x 15′

UKS Ostrówek – KS Sokół Serock 6:12

(0:3, 1:2, 2:2, 3:5)