Escola maj

W sobotę, 13 maja, o godzinie 11:00 rozpoczęliśmy mecz z drużyną Escola II Varsovia, która jest najsilniejszą drużyną w naszej lidze. Do meczu przystąpiliśmy z dużym optymizmem i wiarą we własne umiejętności. Szczegóły w rozwinięciu

Skład Sokoła: Zyskowski Sz.-Szachna K. (Stępień M.), Jeż M.,Kujawka M., Nalazek J.(Oktaba M.), Malanowski D.(Kurcz Sz.), Tomalak F.(Krzykowski M.), Kopacz J., Stalmach J.(Bentkowski P.)

Warunki do gry w piłkę były bardzo dobre. Piękna słoneczna pogoda zachęcała do stworzenia atrakcyjnego widowiska. Z pewnością kibice obu drużyn, którzy przybyli na stadion, nie zawiedli się. W pierwszych minutach stworzyliśmy 2-3 bardzo dobre okazje strzeleckie, jednak zabrakło skuteczności. Bardzo dobre podania prostopadłe do Kuby Stalmacha powodowały, że nasz napastnik miał 3 sytuacje strzeleckie, jednak żaden z jego groźnych strzałów nie trafił do siatki. Niestety w 9′ spotkania straciliśmy gola. Przed polem karnym napastnik drużyny gości został sfaulowany przez naszego obrońcę, a zawodnik rywali precyzyjnym strzałem pokonał Szymona Zyskowskiego. Niestety w 10′ straciliśmy kolejnego gola w wyniku straty własnej. Po strzeleniu drugie bramki przez Escolę, tempo meczu nieco spadło, a obie drużyny ładnie budowały grę i utrzymywały się przy piłce. W 20′ Mateusz Kujawka został trafiony piłką w rękę, w wyniku czego, sędziego podyktował rzut karny dla Escoli. Strzał zawodnika gości bardzo przytomnie obronił Szymon Zyskowski, dzięki czemu wróciliśmy do gry. Pomimo prób zdobycia gola przez obie drużyny, wynik do przerwy nie uległ zmiane (0:2 dla Escoli)

Po przerwie lepiej spotkanie zaczęła Escola, która bardzo ładnie wymieniała podania i próbowała tworzyć akcje oskrzydlające. Do pewnego czasu dobrze spisywała się nasza obrona, przez co wynik nie ulegał zmianie. W 45′ Escola podwyższyła prowadzenie w wyniku naszej straty po uprzednim przechwycie piłki. Niestety takie sytuacje często kończą się bramkami i tak też było w tym przypadku. Mimo utraty gola nasza drużyna w dalszym ciągu nie poddawała się, a w 48′ zdobyliśmy bramkę kontaktową. Po ładnie przeprowadzonej akcji naszej drużyny, w sytuacji 1×1 z obrońcą faulowany był Kuba Stalmach. A rzut wolny podyktowany za ten faul, na bramkę zamienił Kuba Kopacz. W dalszym ciągu obie drużyny probówały zdobyć gola i gdy wydawało się, że wynik meczu nie ulegnie zmianie, bardzo ładnym strzalem z dystansu popisał się zawodnik Escoli. Wynik końcowy: 1-4

Mimo porażki, której doznaliśmy, należy pochwalić drużynę za zaangażowanie i podjęcie walki. W kolejnym meczu prezentujemy się z dobrej strony i oby było tak również w kolejnych spotkaniach. Należy zaznaczyć, że mimo dobrej postawy naszej drużyny, Escola II zasłużenie wygrała to spotkanie, ale dzięki naszej solidnej pracy jesteśmy w stanie grać coraz lepiej i podejmować walkę z każdym przeciwnikiem.

Plan na następny tydzień:

– Wtorek 17:50-19:30 Trening (boisko główne OSiR)

– Czwartek 16:30-19:00 Testy piłkarskie (boisko boczne OSiR) OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

– Piątek 17:30-19:00 Trening (boisko w Jadwisinie)

– Sobota 17:00 Mecz z Huraganem Wołomin (Zbiórka 15:00)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *