Sokół Serock Legion Warszawa 29.08

W środę, 29 sierpnia 2018 r., zainaugurowaliśmy rozgrywki ligowe w sezonie 2018/2019 w kategorii trampkarz C1, w II Lidze Okręgowej. Naszym przeciwnikiem była drużyna Legionu Warszawa. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Skład Sokoła: Przybyszewski K. (Zyskowski Sz.) – Sperczyński T., Kujawka M., Kowalewski M., Stępień M. (Dudkowski R.), Kurcz Sz. (Bentkowski P.), Tomalak F. (Kaczmarczyk A.), Jeż M., Kopacz J., Oktaba M. (Nalazek J.), Stalmach J.

Nasza drużyna w poprzednim sezonie zdobyła pierwsze miejsce w III Lidze Okręgowej. Tym samym, mecz z Legionem był debiutem w II lidze. Od początku meczu wyszliśmy z nastawieniem na dobrą grę i wynik, jednak już w 5′ goście zdołali doprowadzić do sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem, jednak lepszy w tej sytuacji okazał się nasz zawodnik. W 10′ po wykonaniu rzutu wolnego, goście próbowali wyjść z kontrą. Dobra organizacja w odbiorze pozwoliła na ponowny odbiór piłki i po dośrodkowaniu Jakuba Stalmacha, bramkę głową zdobył Mateusz Kujawka. W kolejnych minutach prowadziliśmy grę, utrzymując się zdecydowanie dłużej przy piłce niż przeciwnik. Tworzyliśmy też niezłe sytuacje strzeleckie, jednak nie udało się podwyższyć prowadzenia. Niestety w 23′ goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Nasi zawodnicy pomylili się przy pozornie prostej sytuacji do wyjaśnienia, a Krzysztof Przybyszewski musiał wyciągać piłkę z siatki. W kolejnych minutach nasi zawodnicy kontynuowali dobrą grę i kiedy wydawało się,że zejdziemy do szatni z wynikiem remisowym, goście zdobyli kolejnego gola, tym razem po podaniu prostopadłym. Wynik do przerwy: 1:2

Po przerwie nasza gra nie wyglądała już tak dobrze. Zbyt często decydowaliśmy się na bezpośrednią grę do napastnika, co nie przyniosło jednak efektu. Niezłe sytuacje miał zwłaszcza Kuba Stalmach i Kuba Nalazek, jednak ich próby były nieskuteczne. W 45′ goście podwyższyli prowadzenie po przechwycie i kontrze. Nie popisaliśmy się tym razem, w jakości wykonywanych podań, a szkoda, ponieważ po wyjściu z tej sytuacji mielibyśmy otwartą przestrzeń do kontynuowania ataku. W kolejnych minutach powinniśmy zdobyć bramkę kontaktową. Błyskotliwą akcję przeprowadził na prawym skrzydle Kuba Nalazek, który minął 3 zawodników gości, jednak będąc blisko bramki nie zdecydował się na podanie i zaprzepaścił szansę. W kolejnych minutach częściej zagrażał też Legion Warszawa, a w 58′ goście ustalili wynik spotkania po dośrodkowaniu i strzale głową. Mimo prób zmiany rezultatu wynik utrzymał się do końca meczu. Wynik końcowy: 1:4

Kolejne mecze ligowe naszej drużyny:

– 5 września 2018 r. g. 18:00 Bóbr Tłuszcz – Sokół Serock

– 8 września 2018 r. g. 16:00 Sokół Serock – Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Zapraszamy do kibicowania! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *