kadra na świt

Długo wyczekiwany, pierwszy mecz rewanżowy na własnym boisku już za nami. Dokładnie w zeszłą sobotę o 16.00 nasi kibice usłyszeli gwizdek rozpoczynający spotkanie.

Mecz przeciwko Świtowi II Nowy Dwór Mazowiecki zaczęliśmy w składzie: Michał Durzyński, Adrian Koza, Krzysztof Szymański, Paweł Badenko, Daniel Głowacki, Maciej Karpik, Mariusz Wiśniewski, Rafał Choszcz, Grzegorz Oktaba, Patryk Kalinowski, Patryk Olszewski. Natomiast na ławce rezerwowych pozostali: Aleksander Giziński,  Rafał Świerczyński, Paweł Calak, Tomasz Lipski, Marcin Stańczak, Konrad Brodnicki i Sylwester Szambelan.

Mimo nieprzyjemnej pogody i mocno wiejącego wiatru spotkanie przebiegło w bardzo dobrym tempie, a obie drużyny wypracowały sobie wiele sytuacji strzeleckich. Nasi piłkarze dobrze weszli w mecz, czego dowodem była bardzo groźna akcja Daniela Głowackiego już w 4. minucie. Chwilę później po wrzutce Patryka Kalinowskiego, piłkę w bramce umieścił Rafał Choszcz, otwierając wynik spotkania. Cały zespół uczcił bramkę „kołyską” dla Sylwestra Szambelana, któremu przy okazji gratulujemy narodzin córki! W pierwszej części spotkania możliwość do podwyższenia wyniku mieli kolejno Grzegorz Oktaba, Patryk Olszewski oraz Mariusz Wiśniewski. Niestety to zawodnik Świtu wpisał się na listę strzelców, strzelając bramkę dla swojej drużyny w 43. minucie. Do końca połowy wynik nie uległ już zmianie.

Na drugą część meczu zawodnicy wyszli bardzo skoncentrowani i pełni chęci do pokazania się z jak najlepszej strony przed własną publicznością. Bardzo dobre spotkanie rozegrał nasz „Messi”, który w 52. minucie po raz kolejny asystował kolegom. Tym razem Patryk dośrodkował z rzutu wolnego, a akcję uderzeniem z główki zakończył nasz kapitan- Adrian Koza. W 58. minucie strzał na bramkę przeciwników oddał Patryk Olszewski, ale piłka znalazła się w rękach bramkarza Świtu. Chwilę później nasz napastnik zrewanżował się, podając piłkę do Patryka Kalinowskiego, który po biegu na pełnej prędkości oddał strzał nie dając szans przeciwnikom i podwyższając wynik na 3:1. W drugiej połowie trener Arkadiusz Siemiński wykorzystał pełen limit zmian, wpuszczając na boisko Marcina Stańczaka, Sylwestra Szambelana, Tomasza Lipskiego oraz Pawła Calaka. Nowe siły, a także dobra postawa naszego bramkarza- Michała Durzyńskiego, nie pozwoliły uniknąć groźnych sytuacji piłkarzy z Nowego Dworu, którzy w 79. minucie trafili bramkę kontaktową. Ta sytuacja sprawiła, że końcówka meczu była naprawdę nerwowa, ale to nasi zawodnicy kreowali sobie kolejne niebezpieczne akcje. W doliczonym czasie blisko trafienia był Patryk Olszewski, wychodząc sam na sam z bramkarzem i oddając strzał, niestety ze spalonej pozycji. Dwie minuty później stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Sylwester Szambelan, który mimo ominięcia golkipera Świtu, skierował piłkę tuż obok bramki.  Chwilę po tym sędzia zakończył spotkanie.

Ostatecznie Sokoły na własnym obiekcie zwyciężyły 3:2. Drugi rewanż i drugie zwycięstwo, co plasuje nas na dziesiątej pozycji z dorobkiem 25ciu punktów. Kolejne spotkanie rozegramy na wyjeździe 2go kwietnia przeciwko Victorii II Sulejówek.