Nasz Klub Sportowy Sokół Serock jest spadkobiercą Towarzystwa Gimnastyczego Sokół działającego od XIX wieku w okresie zaborów poprzez okres międzywojenny.Była to organizacja o charakterze sportowym ale i patriotycznym podtrzymującym duch narodowy Polaków dążących do odzyskania wolności.Na skutek tych celów została zdelegalizowana przez władze komunistyczne po drugiej wojnie światowej i reaktywowana dopiero w roku 1989.Sokół Serock również został reaktywowany w tym okresie i swoją działalnością do dnia dzisiejszego nawiązuje do chlubnych tradycji ruchu sokolstwa polskiego.Wyrazem tego jest posiadanie sztandaru klubu z symbolem sokoła ufundowanego przez Miasto i Gminę Serock na 60-lecie klubu.W drodze działań zarządu klubu został wybrany poczet sztandarowy spośród zawodników sekcji piłki nożnej i tenisa stołowego,który uczestniczy w uroczystościach gminnych jak choćby Obchody Odzyskania Niepodległości podkreślając patriotyczne postawy działaczy,czlonków i zawodników KS Sokół Serock.

Główne uroczystości Święta Odzyskania Niepodległości odbyły się w dniu 11 listopada podczas Mszy Świętej za Ojczyznę w naszym kościele parafialnym oraz pod tablicą pamięci przy Ratuszu Miejskim,gdzie miał miejsce apel pamięci i złożenie wieńców.Nasz klub wraz ze sztandarem reprezentował poczet w składzie Konrad Brodnicki,Tomasz Lipski,Kamil Zalewski,Rafał Świerczyński,Rafał Sperczyński,Dagmara Czestkowska.

W dniu poprzedzającym główne uroczystosci gminne odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Serocku podczas której dwóch naszych zawodników zostało wyróżnionych za swoją działalność sportową.Bartosz Szydłowski odebrał nagrodę pieniężną a Tomasz Lipski wyróżnienie w postaci statuetki.

Gratulacje dla zawodników i życzenia dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *