W ubiegłą sobotę na własnym stadionie podejmowaliśmy zespół Amur Wilga, który plasował się na 14 pozycji w tabeli Ligi Okręgowej. Był to dobry rywal, by po dwóch porażkach z rzędu Nasz zespół mógł się zrehabilitować i złapać wiatr w żagle na dalszą część sezonu.

Towarzysząca nam tego dnia chłodna i nieprzyjemna pogoda zupełnie nie stanowiła przeszkody dla Sokołów, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie po bramce Patryka Olszewskiego. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później wypracował sobie kolejną świetną sytuację, niestety późniejsza dobitka „Messiego” została odgwizdana jako pozycja spalona.

Wciąż jednak nie zwalnialiśmy tempa, a zawodnicy Amuru również próbowali  zagrozić naszej bramce, jednak w bardzo dobrej dyspozycji tego dnia  był nasz bramkarz Michał Durzyński. Mimo kilku okazji  wynik do końca pierwszej połowy już nie uległ zmianie. W ostatnich pięciu minutach pierwszej odsłony dwaj nasi zawodnicy Bartosz Szydłowski i Michał Czarnecki otrzymali żółte kartki.

Doskonale wiemy, że prowadzenie jedną bramką nie zapewnia jeszcze pełnego spokoju. Wiedział o tym również Sylwester Szambelan, który w 50. minucie uspokoił zespół i podwyższył wynik spotkania na 2:0! A minutę później mogło być jeszcze spokojniej, niestety stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Rafał Choszcz. Kolejne minuty przebiegały pod nasze dyktando, jednak potrzebne były nowe siły, dlatego trener Arkadiusz Siemiński do 80. minuty dokonał trzech zmian, wpuszczając kolejno na boisko Macieja Karpika, Pawła Calaka i Marcina Stańczaka. Ostatni z wymienionych pokazał kolegom jak powinno wyglądać wejście z ławki i już po czterech minutach na murawie, strzela bramkę po asyście Patryka Kalinowskiego. Chwilę po tym trener wykorzystał ostatnią zmianę i na boisku pojawił się Grzegorz Oktaba. W końcówce spotkania zdobyliśmy kolejną bramkę. W 90. minucie Maciej Karpik zaskoczył bramkarza przeciwników z rzutu wolnego. Po jego precyzyjnym uderzeniu po ziemi piłka zatrzepotała w siatce po raz ostatni, a Maciek tym samym ustanowił wynik spotkania na 4:0!

W najbliższej kolejce, 6 maja o godzinie 11:00 Sokół Serock na wjeździe zmierzy się z Legionem Warszawa. Zapraszamy wszystkich do kibicowania!