WARSZTATY DLA TRENERÓW PIŁKI NOŻNEJ – TOPOWY POZIOM W SEROCKU

W weekend 11-12 lipca 2020 roku w Serocku odbyły się warsztaty szkoleniowe dla trenerów piłki nożnej w temacie „Periodyzacja taktyczna Vitora Frade – metodologia treningu piłki nożnej”. Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie przez KS Sokół Serock oraz spółkę Serockie Inwestycje Samorządowe na Stadionie Miejskim w Serocku. Dwudniowe warsztaty składały się z części teoretycznej odbywającej się w sali klubowej oraz części praktycznej na głównej płycie stadionu.

Prelegentem wydarzenia był trener Tomasz Tchórz – największy specjalista w tym temacie w Polsce. Wiedzę na temat periodyzacji taktycznej zdobywał u samego źródła, czyli jej twórcy Vitora Frade. W celu właściwego zrozumienia tej metodologii nauczył się języka portugalskiego. Periodyzacja taktyczna jest metodologią treningu piłki nożnej stosowaną przez topowych trenerów na świecie, takich jak: Jose Mourinho, Mauricio Pellegrino, Andre Villas-Boas czy Carlos Carvalhal.

Tomasz Tchórz to trener z licencją UEFA A i Elite Youth, a dotychczasowe doświadczenie trenerskie zdobywał jako asystent pierwszego trenera w klubach: Wisła Płock (Ekstraklasa), FK Trakai (Litwa ekstraklasa), Mohun Bagan (Indie ekstraklasa) oraz jako trener grup młodzieżowych – Legia Warszawa, Wisła Kraków, Belenenses (Portugalia). Obecnie pracuje jako asystent trenera Kibu Vicuny w Indiach, gdzie z zespołem Mohun Bagan zdobył mistrzostwo kraju. Jest także autorem kilku książek, w tym m.in. „Periodyzacja taktyczna – logika z innego świata”. Więcej informacji o prelegencie można przeczytać na stronie internetowej: http://nottchorzinfootball.com/.

Warsztaty zostały zorganizowane na potrzeby szkolenia i rozwoju trenerów pracujących w KS Sokół Serock. Dodatkowo zaprosiliśmy do udziału trenerów spoza klubu – w pierwszej kolejności z pozostałych klubów w powiecie legionowskim w ramach współpracy i budowania silnego środowiska lokalnego w piłce nożnej. W wydarzeniu wzięli udział również trenerzy z innych części Polski – Lubelszczyzny oraz Śląska. To świadczy o wysokim poziomie merytorycznym warsztatów, co potwierdzili ich uczestnicy. Dwa dni szkolenia były nasycone duża dawką wiedzy teoretycznej oraz ćwiczeniami praktycznymi, pozwalającymi wdrożyć metodologię periodyzacji taktycznej w codziennej pracy. Trenerzy bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach, zadając mnóstwo pytań i próbując rozwiązywać problemy boiskowe w piłce nożnej. Organizatorzy usłyszeli wiele ciepłych słów na temat wydarzenia, co utwierdza nas w przekonaniu o konieczności kontynuowania organizacji tego typu inicjatyw w przyszłości.

Przypomnijmy, że było to kolejne szkolenie dla trenerów piłki nożnej w Serocku. Uprzednio, w październiku 2018 roku, zorganizowaliśmy konferencję pt. „Ogólne przesłanki do budowy systemu szkolenia w piłce nożnej i tenisie stołowym z okazji 65-lecia KS Sokół Serock, podczas której również gościliśmy wysokiej klasy fachowców (dyrektor akademii piłkarskich Lecha Poznań, Miedzi Legnica, Rakowa Częstochowa – Marek Śledź oraz były trener reprezentacji Polski w tenisie stołowym – Jerzy Grycan).

Jesteśmy przekonani, że wiedza pozyskana przez naszych trenerów znacząco przyczyni się do jeszcze lepszego rozwoju naszych podopiecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *