W niedzielę 24.11.2018 r. na Hali PZSP w Serocku zaingerowaliśmy 9 edycję PLP Zima 2018.

Po bardzo dobrych występach i zwycięstwie w poprzedniej 8 edycji, Nasi chłopcy mieli rozbudzone apetyty na kolejny triumf. Wszyscy podeszli do tej rywalizacji bardzo zmotywowani z chęcią udowodnienia, że ostatni sukces to nie był jednorazowy przypadek. Takie podejście, mimo że do zawodów przystępowaliśmy z bardzo dużym osłabieniem (kontuzja Gabrysia Krawczyka) spowodowało,że pierwszy turniej zakończył się Naszym zwycięstwem !!!

1 serock.jpg

Do rozgrywek w rocznika 2009 ponownie zgłosiło się 8 zespołów w tym dwie Nasze ekipy. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy (według klasyfikacji ostatnich rozgrywek), z których do meczy o miejsca 1-4, awansowały po dwie najlepsze ekipy LIGA MISTRZÓW, a pozostałe zespoły utworzyły LIGĘ EUROPY walczącą o miejsca 5-8.

Nasze zespoły zostały podzielone tradycyjnie według punktacji treningowej z ostatnich 30 dni.

AP SOKÓL Serock 1 – utworzyli:

Śledziewski Szymon, Rosłon Igor, Makowski Igor, Kalinowski Filip, Lagner Rafał, Lendzion Ksawery oraz bramkarz (zawodnik z drugiej drużyny) Kędzierski Alvaro.

Drużyna AP Sokół Serock 1 trafiła do grupy A, którą wygrała – dzięki lepszemu bilansowi bramek, odnosząc 2 zwycięstwa i 1 remis.

Małe kłopoty mieliśmy tylko w pierwszym meczu z AP 11 Legionowo 1, gdzie prowadząc już 2-0, po prostych błędach w samej końcówce pozwoliliśmy rywalom doprowadzić do remisu 2-2.

Wyniki grupy A:

AP SOKÓŁ Serock 1 – AP 11 Legionowo 1     2 – 2

Bramki zdobył: Lagner Rafał x 2

AP SOKÓŁ Serock 1 – ŻBIK Nasielsk 2           2 – 0

Bramki zdobyli: Śledziewski Szymon, Rosłon Igor

AP SOKÓŁ Serock 1 – ŻBIK Nasielsk 2           4 – 2

Bramki zdobyli: Lagner Rafał x 2, Rosłon Igor x 2

AP SOKÓŁ Serock 2 – utworzyli:

Szymański Natan, Kruk Artur, Trzonkowski Arkadiusz, Kędzierski Alvaro, Olszewski Antoni, Wołoszyn Dawid oraz bramkarz (zawodnik z pierwszego zespołu) Rosłon Igor.

W bardzo trudnej grupie B drużyna AP Sokół Serock 2, po 1 zwycięstwie, 1 remisie i 1 porażce zajął niestety 3 miejsce. Podkreślić jednak należy bardzo dobrą grę w tej fazie naszej dwójeczki zwłaszcza w zremisowanym meczu z WISŁĄ Jabłonna, gdzie była duża szansa na sprawienie niespodzianki.

Wyniki grupy A:

AP SOKÓŁ Serock 2 – ŻBIK Nasielsk 1             0 – 2  

AP SOKÓŁ Serock 2 – AP 11 Chotomów           5 – 0

Bramki zdobyli: Szymański Natan x 5, Wołoszyn Dawid

AP SOKÓŁ Serock 2 – WISŁA Jabłonna           0 – 0

________________________________________________________________________

Kolejnym etapem rozgrywek była gra o miejsca w ogólnej klasyfikacji tego turnieju.

W rozgrywkach LIGA EUROPY nasza dwójka w półfinale trafiła na zespół ŻBIKA Nasielsk 2, niestety przegrywając 1 – 3 rozgrywając najsłabszy swój mecz w tym turnieju.

AP SOKÓŁ Serock 2 – ŻBIK Nasielsk 2           1 – 3

Bramki zdobyli: Kędzierski Alvaro

W meczu o 7 miejsce przyszło nam się mierzyć z AP 11 Chotomów, zespołem byłego trenera gupy G Maćka Wikiery. Mecz zakończył się naszym skromnym zwycięstwem.

AP SOKÓŁ Serock 2 – AP 11 Chotomów           1 – 0

Bramkę zdobył: Szymański Natan

________________________________________________________________________

Do LIGI MISTRZÓW awansowały 3 najlepsze zespoły poprzedniej edycji – AP SOKÓŁ Serock 1, WISŁA Jabłonna, ŻBIK Nasielsk 1 stawkę uzupełnił zespół AP 11 Legionowo 1. Zestawienie takie gwarantowało duże emocje do samego końca.

W półfinale naszym rywalem był 2 zespół grupy B, czyli ŻBIK Nasielsk 1. Mecz był wyrównany i zacięty, niestety kolejny prezent naszego bramkarza ŻBIK zamienił na bramkę. Jednak walczymy do końca i po wzorowej kontrze skutecznie wykończonej przez Igora Rosłona doprowadzamy do remisu i rzutów karnych. Pierwszy skuteczny strzał Rafała Lagnera wyprowadza nas na prowadzenie. Jednak bezapelacyjnym bohaterem jedenastek zostaje nasz bramkarz Alvaro Kędzierski broniąc wszystkie 3 karne i wprowadzając nas do finału.

AP SOKÓŁ Serock 1 – ŻBIK Nasielsk 1           1 – 1 k (1 – 0)

W meczu o zwycięstwo, czeka już na nas zespół WISŁY Jabłonna, który pewnie odgrywa AP 11 Legionowo 1       4 – 1

Mecz finałowy to jeden z najlepszych meczy w rozgrywkach PLP -2009. Bardzo dobry i wyrównany pojedynek, a przede wszystkim popis gry obydwu bramkarzy. Zarówno bramkarza Wisły jak i rewelacyjnego Alwaro, który uwierzył w siebie, po impulsie i odbudowie w meczu półfinałowym bronił jak w transie. I choć obydwa zespół stworzył sobie po kilka dogodnych sytuacji strzeleckich to jednak mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Znów stanęliśmy przed koniecznością wyłonienia zwycięzcy w serii jedenastek. Do rewelacyjnie broniącego Alwaro (dwa obronione karne) dołączyli skutecznie tym razem strzelający Szymon Śledziewski i Igor Rosłon – świadomie wykonując swoje próby i biorąc sobie do serca wskazówki trenera.

Zwycięstwo w pierwszym turnieju zimowej PLP rocznika 2009 stało się faktem. Potwierdziliśmy, że robimy stały progres w naszej grze, wykuwając go ciężką pracą na treningach.

Z trenerskiego punktu widzenia, cieszy fakt, że zespół wygrywa kolejny turniej. Jest to nagroda i kierunkowskaz dobrej drogi dla chłopców. Jednak bardziej cieszy to, że wszyscy zawodnicy robią duże postępy co udowadniają w bezpośredniej rywalizacji na boisku.

Podczas tego turnieju wraz z zawodnikami namacalnie dotknęliśmy dwóch bardzo ważnych prawd piłkarskiego rzemiosła:

Wiara w siebie i swoje umiejętności potrafi wznieść zawodnika na wyższy poziom. Przykład metamorfozy Alvaro podczas tego turnieju – po słabym początku stał się bohaterem drużyny – od momentu gdy uwierzył w swoje umiejętności, przenosząc emocjonalnie siebie i cały zespół, w krótkim czasie z przysłowiowego „piekła do nieba”.

Świadomość i skuteczność wszystkiego co robimy na boisku rodzi się w głowie – przykład serie rzutów karnych wykonywanych przez Igora i Szymon. Droga od: strzelę mocno zobaczę co z tego wyjdzie (ruletka) i efekt bardzo losowy. Do: strzelę świadomie i celnie, zrobiąc najlepiej jak potrafię to co chcę i umiem ograniczając emocje. Efekt założony i w rezultacie zwycięstwo !!!

Brawo Drużyno !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *