Ostatni, czwarty turniej jesiennej edycji Ligi Powiatowej rozegraliśmy w sobotę 21.10.2017 r. w Jadwisinie. Poniżej krótka relacja z turnieju oraz podsumowanie całej edycji. 

Chcieliśmy jako drużyna przede wszystkim zatrzeć złe wrażenie po ostatnim turnieju w Jabłonnie, który był w naszym wykonaniu bardzo słaby. Ponownie cele stawiane zawodnikom były zbieżne z elementami realizowanymi na treningach. W większości chłopcy wywiązali się z nich dobrze, można powiedzieć, że jedna lub dwie bramki padły wskutek braku krycia i asekuracji. Łącznie w pięciu meczach straciliśmy cztery gole, ale niestety te decydujące mecze z bezpośrednimi rywalami w klasyfikacji końcowej przegraliśmy 0:1 (Gigant Smile) i 0:2 (Wisła Jabłonna). W obu tych spotkaniach lepiej weszliśmy w mecz niż przeciwnicy i na początku spotkań mieliśmy więcej sytuacji podbramkowych. Niestety nie potrafiliśmy zamienić ich na gole, a w drugich częściach tych meczów przeciwnicy byli lepsi i skuteczniejsi. W spotkaniach z pozostałymi drużynami spokojnie prowadziliśmy grę i pewnie zwyciężyliśmy, tracąc tylko jedną bramkę. Gra defensywna zespołu wygląda coraz lepiej i widać tu efekty wykonywanej pracy na treningach. Turniej zakończyliśmy z korzystnym bilansem bramkowym 15:4.

 

W kilku słowach należy też podsumować cztery rozegrane turnieje jesiennej edycji Ligi Powiatowej. Zaczęliśmy je bardzo dobrze od 1-go i 2-go miejsca w pierwszych dwóch turniejach, nie odnosząc przy tym żadnej porażki. Trzeci turniej w Jabłonnie był dużo słabszy, a ostatni w Jadwisinie na dobrym poziomie. Łącznie rozegraliśmy 19 meczów turniejowych wygrywając 13 z nich, 2 remisując i 4 przegrywając. Bilans bramkowy z czterech turniejów był korzystny i wynosił 64:16. Średnio na 1 mecz traciliśmy mniej niż 1 bramkę, a strzelaliśmy więcej niż 3 gole. Osiągnięte wyniki pozwolił nam zająć drugie miejsce w całym jesiennym cyklu. Dzięki bardzo dobrej postawie zespołu nasi zawodnicy otrzymali zasłużenie dwie nagrody indywidualne. Królem strzelców z 22 bramkami na koncie został Kacper Grochowski, a najlepszym bramkarzem z najmniejszą ilością straconych goli został Kuba Broniszewski. Należy koniecznie podkreślić, że nagrody indywidualne są dużą zasługą całej drużyny. Najlepszy bramkarz był wybrany na podstawie najmniejszej ilości straconych goli, a więc bezpośrednio przyczynił się do tego każdy zawodnik. Podobnie jest z królem strzelców, gdzie cała drużyna budowała akcje ofensywne, począwszy często od bramkarza. Oczywiście brawa należą się także Kacprowi i Kubie, którzy swoją postawą (skutecznością oraz dobrymi interwencjami) zasłużyli sobie na nagrody. Gra na dużym boisku jest wykładnią robionych postępów i myślę, że chłopcy dobrze się rozwijają. W okresie zimowym będziemy dalej pracować nad rozwojem piłkarskim, a zimową edycję Ligi Powiatowej w hali potraktujemy czysto szkoleniowo – treningowo.

Skład Sokoła D:

Kuba Broniszewski – Adrian Piekarzewski, Aleks Osmólski, Szymon Bogdański, Bartek Druchniak, Adam Wawrzyniak, Patryk Brejnak, Kamil Szajda, Filip Młynkowski, Kacper Grochowski, Christian Moyles.

 

Wyniki meczów:

Sokół D – Gigant Smile Legionowo 0:1

 

Sokół D – Sokół F 4:0

Gol: Grochowski 2, Brejnak, Wawrzyniak

Asysty: Brejnak, Szajda

 

Sokół D – Wisła Jabłonna 0:2

 

Sokół D – AMP Gool Stanisławów 6:1

Gol: Grochowski 4, Wawrzyniak, Moyles

Asysty: Bogdański 2, Osmólski, Szajda, Piekarzewski

 

Sokół D – Sokół E 5:0

Gole: Brejnak, Wawrzyniak, Grochowski, Moyles, bramka samobójcza rywali

Asysta: Bogdański

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *