W niedzielne popołudnie, najmłodszej grupie naszej akademii przyszło rozegrać pierwszy zimowy turniej Ligi Powiatowej w sezonie 2018/19. Tak jak w poprzednich turniejach, na podstawie punktacji treningowej oraz obecności na treningach, drużyna została podzielona na dwie grupy: niebieską oraz żółtą. Obie grupy rozegrały w sumie 10 meczów, które trwały po 10 minut.

SAVE 20181129 180129

Grupa niebieska rozpoczęła turniej od porażki 0:2 z zespołem AMP Gool Stanisławów I. Szybko stracona pierwsza bramka podcięła nieco skrzydła naszym młodym piłkarzom, którzy potrzebowali trochę czasu, żeby wejść na wyższe obroty. Pod koniec meczu rywal wykorzystał błąd w naszej obronie strzelając drugą bramkę. Drużyna ze Stanisławowa stworzyła sobie sporo sytuacji strzeleckich, ale dzięki solidnej grze w obronie oraz dobrej dyspozycji Kacpra na bramce, zdołali wbić nam tylko 2 gole.

W drugim meczu na tym turnieju rywalizowaliśmy z drużyną Wisły Jabłonna, której pozwoliliśmy strzelić aż 6 goli. Rywale górowali nad nami przede wszystkim warunkami fizycznymi, ale mimo tego udało nam się strzelić jedną bramkę. Piłkę z własnej połowy w pojedynku szybkościowym wyprowadził Olek Andziak i niczym rasowy napastnik minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Trzeci mecz to rywalizacja z dobrze znanym nam z poprzedniej edycji Ligi Powiatowej zespołem Gigant Smile. Mecz był bardzo wyrównany i od stanu 0:1 dla rywala, w ciągu minuty wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie dzięki golom Franka i Olka. Zespół Giganta w końcówce wykorzystał zamieszanie pod naszym polem karnym i doprowadził do remisu.

Następnym pojedynkiem był mecz między grupą niebieską i żółtą Sokoła. Wszystkim naszym kibicom to starcie z pewnością dostarczył wielu emocji i po końcowej syrenie to grupa żółta dzięki bramkom Olka i Janka Kaczorowskiego mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Ostatni mecz grupy niebieskiej na turnieju to starcie z drugim zespołem ze Stanisławowa. Młode Sokoły po bramce Olka pierwsze objęły prowadzenie, ale w końcówce meczu to rywal wykorzystał 2 proste błędy w naszej obronie wygrywając 1:2.

Na wyróżnienie zasługuje z pewnością Olek Andziak strzelec 3 bramek.

Wyniki grupy niebieskiej:

AP Sokół Serock Żak F2 grupa niebieska – AMP GOOL Stanisławów Pierwszy I – 0:2

AP Sokół Serock Żak F2 grupa niebieska – Wisła Jabłonna – 1:6

Bramka: Olek Andziak

AP Sokół Serock Żak F2 grupa niebieska – Gigant Smile Legionowo – 2:2

Bramki: Franek Szrama, Olek Andziak.

AP Sokół Serock Żak F2 grupa niebieska – AP Sokół Serock Żak F2 grupa niebieska – 0:2

AP Sokół Serock Żak F2 grupa niebieska – AMP GOOL Stanisławów Pierwszy II – 1:2

Bramka:

Olek Andziak

Grupa żółta poradziła sobie dużo lepiej. Chłopcy wygrali 3 mecze oraz odnieśli 2 porażki. 

Pierwszy mecz przyszło nam rozgrywać z zespołem AMP GOOL II i po wyrównanym starciu wygraliśmy 2:1. Bramki strzelali Janek Kaczorowski i Paweł Zimolużyński.

Następnym naszym rywalem był również zespół ze Stanisławowa, ale tym razem graliśmy przeciwko ich pierwszej drużynie. Początek meczu to walka głównie w środkowej części boiska. Z czasem to jednak rywale zaczęli przejmować inicjatywę, w konsekwencji strzelając nam 3 bramki. W tym meczu nie udało nam się pokonać bramkarza przeciwnika i mecz zakończył się wynikiem 0:3.

W trzecim meczu naszym rywalem był zespół Wisły Jabłonna, któremu udało się skutecznie strzelić do naszej bramki aż 4 razy. Między golami Wisły, honorową bramkę dla naszego zespołu strzelił Paweł i wynik zakończył się rezultatem 1:4.

W pojedynku pomiędzy grupą niebieską i żółtą Sokoła, wygraną wywalczyła grupa żółta dzięki bramkom Olka Kazimierczyka i Janka Kaczorowskiego. 

W ostatnim meczu naszym przeciwnikiem był zespół Gigant Smile i dzięki dobrej skuteczności i solidnej grze w obronie udało się wygrać 2:0. Bramki strzelili Paweł i Janek Kaczorowski.

Na wyróżnienie zasługuje z pewnością duet Pawła i Janka, który raz po raz tworzył groźne sytuacje pod bramką rywali, nie zapominając przy tym o grze obronnej.

Wyniki grupy żółtej:

AP Sokół Serock Żak F2 grupa niebieska – AMP GOOL Stanisławów Pierwszy II – 2:1

Bramki: Janek Kaczorowski, Paweł Zimolużyński.

AP Sokół Serock Żak F2 grupa niebieska – AMP GOOL Stanisławów Pierwszy I – 0:3

AP Sokół Serock Żak F2 grupa niebieska – Wisła Jabłonna – 1:4

Bramka: Paweł Zimolużyński 

AP Sokół Serock Żak F2 grupa niebieska – AP Sokół Serock Żak F2 grupa niebieska – 0:2

Bramki: Olek Kazimierczyk, Janek Kaczorowski.

AP Sokół Serock Żak F2 grupa niebieska – Gigant Smile – 0:2

Bramki: Paweł Zimolużyński, Janek Kaczorowski.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *