LIGA POWIATOWA 29.01.2017

 

Dnia 29 stycznia 2017 odbył się kolejny turniej Ligi Powiatowej. Nasza grupa G, prowadzona po raz pierwszy przez nowego trenera- Macieja Wikierę została podzielona na dwie drużyny(G1-niebiescy i G2- żółci), które rywalizowały z następującymi drużynami: Żbikiem Nasielsk, Bugiem Wyszków, AMP Gool Legionowo.

Drużyna „niebieska”: Igor Rosłon, Gabriel Krawczyk, Rafał Lagner, Bartosz Bik, Alan Dąbrowski, Artur Kruk, Alvaro Kędzierski.

Drużyna „żółta”: Szymon Śledziewski, Jakub Stańczak, Norbert Kruk, Oskar Djaczko, Ksawery Lendzion, Franciszek Matynia, Filip Kalinowski, Patryk Sroczkowski

Drużyna niebieska odniosła 2 zwycięstwa, 1 remis oraz zanotowała 1 porażkę, zaś drużyna żółta niestety przegrała 4 mecze- ale grała dużo lepiej niż wskazywałyby na to wyniki.

Turniej rozpoczęliśmy od starcia drużyny niebieskiej z AMP Gool Legionowo- ciekawostką jest fakt, że drużynę rywali prowadziły dwie trenerki- co nie zdarza się często. Mecz toczony był w bardzo szybkim tempie. Przegrywaliśmy już 0-1 oraz 1-2 ale ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3 do 2. Dwie bramki w tym spotkaniu strzelił Rafał Lagner, jedną Gabriel Krawczyk.

Kolejnym meczem było starcie drużyny żółtej z Bugiem Wyszków- rywale zaskoczyli naszą drużynę szybką grą, niezłymi kontrami i świetnymi strzałami z dystansu. Wynik 0-7 mówi sam za siebie.

Później nastąpiło starcie pomiędzy naszymi dwiema ekipami. Spotkanie wygrała drużyna niebieska wynikiem 4-0. Bramki dla niebieskich zdobywali- Rafał Lagner dwie, oraz po jednej Igor Rosłon i Gabriel Krawczyk.

Następnie drużyna żółta „z marszu” musiała zagrać z AMP Gool. Porażka 0-1 ujmy nie przynosi, drużyna walczyła dzielnie do samego końca- a wyrównanie wisiało w powietrzu.

Później z drużyną z Wyszkowa zmierzyli się niebiescy- z chęcią zrewanżowania się za zwycięstwo nad kolegami. Prawie się to udało- spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla Wyszkowa, po bramce w końcówce meczu- po źle wykonanym aucie z naszej strony. Strzelcem gola dla niebieskich Rafał Lagner.

Kolejny mecz zagrali żółci z drużyną Żbika Nasielsk- pomimo tego, że przegrywaliśmy z nieźle dysponowanymi rywalami już 0-4, udało nam się zakończyć mecz wynikiem 2-4. Bramki zdobyli Kuba Stańczak- piękny gol z rzutu wolnego, oraz Szymon Śledziewski po zamieszaniu w polu karnym.

Na zakończenie turnieju drużyna niebieskich zmierzyła się ze Żbikiem- przegrywaliśmy już 0-3 po szybkich ciosach rywali, ale udało nam się pozbierać i zakończyć remisem. Dwie bramki zdobył Rafał Langer- jedna z nich- strzał z daleka i wykorzystanie źle ustawionego bramkarza rywali, zaś gola na wagę remisu strzelił Bartosz Bik po przejęciu piłki i bardzo spokojnym uderzeniu w kierunku bramki.

Statystyki:

Gole

Rafał Lagner x 7

Gabriel Krawczyk x 2

Igor Rosłon x 1

Bartosz Bik x 1

Jakub Stańczak x 1

Szymon Śledziewski x 1

 

Asysty

Bartosz Bik x 2

Gabriel Krawczyk x 2

Rafał Lagner x 1

Jakub Stańczak x 1

Alan Dąbrowski x 1

Podsumowując cały turniej- gra dużo lepsza niż wyniki. Miejsca i wyniki w turniejach nie są najważniejsze, trener ma doskonały materiał poglądowy, wie nad czym pracować, oraz jak zawodnicy zachowują się podczas starć z innymi drużynami. Dużo pozytywnych wniosków i nakreślonych kierunków do pracy. Z niecierpliwością wszyscy oczekujemy kolejnych spotkań.

 

Trener Maciek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *