W ramach projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej Mobilna Akademia Młodych Orłów w Serocku na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się szkolenie dla trenerów piłki nożnej, nauczycieli wychowania fizycznego z terenu powiatu legionowskiego. Szkolenie zostało połączone pokazowym treningiem piłkarskim dla rocznika 2008 oraz z meczem selekcyjnym dla rocznika 2006.

IMAG1374 min

Wszyscy uczestnicy mogli zapoznać się z najnowszymi trendami i zasadami pracy z dziećmi do 13 roku życia, a najlepsi zawodnicy wytypowani przez poszczególne kluby z powiatu mieli możliwość pokazania się i trafienia do notesów trenerów PZPN. Podczas szkolenia najliczniejszą grupę stanowili zawodnicy trenerzy KS Sokół Serock, co świadczy o chęci doskonalenia swojego warsztatu trenerskiego i ciągłego podnoszenia jakości szkolenia piłkarskiego młodych adeptów naszego klubu. W szkoleniu brali udział trenerzy i zawodnicy z takich klubów jak Legionovia Legionowo, FDA Wieliszew, Mewa Krubin, Pogoń Józefów, AP11 Legionowo, co świadczy o sporym zainteresowaniu nowoczesnym szkoleniem piłkarskim proponowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej. Poza celem doskonalenia trenerów w projekcie Mobilnej Akademii bardzo ważnym aspektem jest odkrywanie talentów piłkarskich w małych miejscowościach i miasteczkach znajdujących się na obrzeżach większych ośrodków piłkarskich – tak, aby żadna perełka piłkarska nie została stracona.

IMAG1368 min

IMAG1367 min

IMAG1369

IMAG1370 1

IMAG1372

IMAG1379 min

IMAG1377 min

IMAG1375 1

IMAG1376 1

IMAG1378 1

IMAG1380 1

IMAG1381 1

Inicjatywa zaproszenia Mobilnej Akademii Młodych Orłów zrodziła się w zarządzie Sokoła Serock jako jeden z elementów promujących nasz klub oraz nasze piękne miasto posiadające doskonale utrzymane obiekty sportowe. W tym miejscu dziękujemy bardzo dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji za udostepnienie pomieszczeń i boisk stadionu miejskiego w Serocku, tym większa satysfakcja z dobrze wykonanej pracy, że trenerzy PZPN ocenili organizację i przygotowanie obiektów za wzorowe. Należy mieć nadzieję, że całość wydarzenia przysłuży się do wychowania dobrych piłkarzy z naszego miasta czy innych miejscowości naszego powiatu, o których w przyszłości usłyszymy.

IMAG1383 1

IMAG1386 min

IMAG1382 min

IMAG1385 min

IMAG1384

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *