Podczas świątecznego weekendu rozegraliśmy mecz wyjazdowy z AMP Gool Duczki w Wołominie w sobotę 03.11.2018 r. Był to ostatni mecz ligowy w rundzie jesiennej.

Mecz rozpoczęliśmy od szybkiej, wymuszonej zmiany spowodowanej słabym samopoczuciem Kamila Szajdy. Zagrał on jedynie kilka minut na samym początku, a potem już nie ryzykowaliśmy zdrowia i wspierał zespół zza linii bocznej. Już w 3 minucie gospodarze objęli prowadzenie 1:0 po wznowieniu z autu i bezpośrednim strzale w okienko bramki. Potem nasz zespół przejął inicjatywę tworząc bardzo dużą liczbę sytuacji podbramkowych. W pierwszej kwarcie nie udało nam się żadnej z nich zamienić na bramkę, ale tuż po przerwie strzeliliśmy 2 gole i druga kwarta zakończyła się wynikiem 2:1 dla nas. W trzeciej kwarcie rywale zdobyli jeszcze bramkę wyrównującą, ale chwilę później to my trafiliśmy trzykrotnie, co pozwoliło nam spokojnie kontrolować wydarzenia boiskowe do końca meczu. Trzecią kwartę zakończyliśmy jeszcze jednym trafieniem i wynikiem 6:2, a po końcowym gwizdku sędziego wynik brzmiał 8:2 dla Sokoła. Podsumowując mecz należy wskazać na dwie rzeczy: bardzo dobrą grę naszego zespołu we wszystkich fazach gry i bardzo wysoką nieskuteczność. Zmarnowaliśmy mnóstwo świetnych sytuacji podbramkowych, jednak bardzo budująca była nasza gra – to w jaki sposób ją kontrolowaliśmy, budowaliśmy akcje, operowaliśmy piłką, a niektórzy zawodnicy wręcz perfekcyjnie realizowali założenia na swoich pozycjach przez cały mecz. Końcowy wynik powinien być zdecydowanie wyższy na naszą korzyść, jednak dużo ważniejsza od nieskuteczności jest jakość naszej gry. W meczu tradycyjnie trener rotował zawodnikami na różnych pozycjach, aby maksymalnie rozwijać ich potencjał sportowy. Większość osób zagrała w obronie oraz na pozycjach, na których czuje się najlepiej.

Ten mecz był naszym ostatnim w rundzie jesiennej obecnego sezonu oraz ostatnim w IV lidze, gdyż już wcześniej wywalczyliśmy sobie awans z 1 miejsca do III ligi w rundzie wiosennej 2019. Ligę wygraliśmy będąc zespołem zdecydowanie najlepszym, a z garści statystyk można przytoczyć następujące liczby:

10 meczów – 9 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek,

28 punktów na 30 możliwych do zdobycia,

135 goli strzelonych i 37 straconych w 10 meczach,

średnia liczba goli strzelanych i traconych w jednym meczu – 13,5 do 3,7,

bilans bramkowy: + 98 goli.

Ogromne gratulacje dla całego zespołu za znakomitą historyczną, bo pierwszą rundę rozgrywkową w lidze MZPN!

 

Sobota 03.11.2018 r. godz. 14.30, Boisko w Wołominie, czas gry 4 x 15′

AMP Gool Duczki – KS Sokół Serock 2:8

(1:0, 0:2, 1:4, 0:2)

Skład Sokoła:

Szymon Rydzewski, Patryk Brejnak, Krzysztof Gajewski, Kacper Grochowski, Cezary Jędrzejewski, Oskar Kurowski, Filip Młynkowski, Nataniel Opałka, Grzegorz Przybyszewski, Jakub Suszczyński, Kamil Szajda, Adam Wawrzyniak.

Gole: Brejnak 4, Młynkowski 1, Rydzewski 1, Grochowski 1, Gajewski 1.

Asysty: Młynkowski 2, Gajewski 1.

Trener: Tomasz Luks.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *