W sobotę 13.04.2019 r. rozegraliśmy trzeci mecz ligowy tej wiosny. Nasi chłopcy byli o krok od zwycięstwa, ale udało nam się zdobyć pierwszy punkt.

Po ostatnim, słabym w naszym wykonaniu meczu z APJD, bardzo liczyliśmy na lepszą postawę w spotkaniu u siebie z Wichrem. Trzeba powiedzieć, że od początku meczu rywale narzucili swój styl gry i w pierwszej kwarcie niemal nieustannie przebywali na naszej połowie. Mimo to nie byli w stanie zdobyć choćby jednej bramki. W drugiej kwarcie obraz gry powoli zaczął się zmieniać i nasza drużyna zaczęła dochodzić do głosu. Mieliśmy bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramek po błędzie rywali oraz po świetnym kontrataku, ale zabrakło nam skuteczności. W trzeciej kwarcie coraz częściej to my zaczęliśmy atakować rywali na ich połowie, w efekcie czego zdobyliśmy szybko 2 gole – w 37 i 39 minucie meczu – na co goście odpowiedzieli jednym trafieniem. W czwartej kwarcie zawodnicy obu zespołów dostarczyli kibicom sporo emocji. Ostatecznie goście wyrównali stan meczu na 3 minuty przed końcem, ustalając wynik na 2:2. Gościom dziękujemy za wspaniałe widowisko, na pewno emocjonujące, jakie stworzyły obie drużyny. W naszej grze widać było znaczącą poprawę w grze obronnej. Chłopcy byli skoncentrowani i mimo, że momentami sprzyjało nam szczęście, bardziej rozumiane jako nieskuteczność rywali, to Sokoły dobrze pracowały w defensywie, będąc blisko siebie, asekurując partnerów i blokując strzały rywali. Należy również wyróżnić grę naszego bramkarza Szymka Rydzewskiego, który bronił pewnie i popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami. Wynik 0:0 po 30 minutach gry, na etapie wiekowym orlika, jest często wręcz nieprawdopodobny, tak jak końcowe 2:2. Cieszy poprawa gry defensywnej i dobre zaangażowanie wszystkich zawodników w tym meczu. W kolejnym spotkaniu, już po Świętach Wielkanocnych, powalczymy o pełną pulę z Bugiem w Wyszkowie.

 

Sobota 13.04.2019 r. godz. 14.00, Stadion Miejski w Serocku, czas gry 4 x 15′

KS Sokół Serock – Wicher Kobyłka 2:2

(0:0, 0:0, 2:1, 0:1)

Skład Sokoła:

Michał Błażkowski, Szymon Bogdański, Patryk Brejnak, Bartosz Druchniak, Krzysztof Gajewski, Cezary Jędrzejewski, Nataniel Opałka, Grzegorz Przybyszewski, Szymon Rydzewski, Kamil Szajda, Adam Wawrzyniak, Sylwester Wójcik.

Gole: Błażkowski 1, Bogdański 1.

Trener: Tomasz Luks.

 

Kolejny mecz ligowy:

28.04.2019 r. (niedziela) godz. 10.00, Bug Wyszków – KS Sokół Serock (Boisko Orlik w Wyszkowie, ul. Kościuszki 54)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *