drukarz sokol

W przedostatniej kolejce tegorocznej Ligi Okręgowej Sokoły na wyjeździe podjęły lidera, który już wcześniej zapewnił sobie awans- Drukarz Warszawa. Tego dnia słońce bardzo dawało się we znaki i na pewno znacznie utrudniało grę.

Nasze wejście w mecz nie należało do najlepszych. Niestety już w 1’ straciliśmy bramkę. Przeciwnicy posłali długą wrzutkę przed nasze pole karne, następnie bez problemu minęli naszych obrońców i Michał Durzyński musiał wyciągać piłkę z bramki. Ta nieoczekiwana sytuacja mogła nas tylko bardziej zmotywować. Nasi piłkarze od razu ruszyli z pressingiem i wywalczyli rzut rożny, który w ostatnim fragmencie dobijał Daniel Głowacki, tworząc naszą pierwszą groźną akcję. W 19’ gospodarze z rzutu wolnego dośrodkowują piłkę i strzelają drugą bramkę. Bardzo duży błąd w kryciu przez naszych zawodników i mamy 2:0. Gospodarze szli za ciosem i nie dopuszczali nas do swojego pola karnego. Dodatkowo w 26’ oddali bardzo groźny strzał z rzutu wolnego, podyktowanego po faulu Adriana Kozy tuż przed polem karnym. W 31’ na boisku pojawił się Michał Czarnecki, zmieniając Sylwestra Szambelana. Ten sam zawodnik kilka minut później podaje do Daniela Głowackiego, ten strzela i uderza w rękę przeciwnika i mamy rzut wolny z niebezpiecznego dla Drukarza miejsca. Do piłki podchodzi Krzysztof Szymański, uderza i obija mur i sędzia odgwizduje rzut rożny. Niestety ten stały fragment również nie przyniósł nam bramki. Ale w końcu jest! Świetny tego dnia Daniel Głowacki bez problemu mija kilku przeciwników, w polu karnym podaje do Michała Czarneckiego i z powrotem dostaje piłkę umieszczając ją w bramce. Mamy bramkę kontaktową i na przerwę schodzimy z wynikiem 2:1. Dodatkowo przed końcem pierwszej połowy kapitan drużyny przeciwnej otrzymuje czerwoną kartkę i zostawia swój zespół w dziesiątkę na boisku.

Po pierwszej połowie wynik dla obu drużyn był wciąż otwarty. W 55’ trener Arkadiusz Siemiński dokonał drugiej zmiany. Swoją szansę otrzymał Jakub Dytyniak zmieniając Mariusza Wiśniewskiego. W kolejnej minucie wypracowaliśmy sobie dobrą sytuację. Strzelec naszej pierwszej bramki w swoim stylu wszedł w pole karne, dośrodkował i zrobił spore zamieszanie, z którego przeciwnicy wybronili się dalekim wykopaniem piłki. Kolejny stały fragment gry, tym razem Tomasz Lipski zostaje sfaulowany blisko pola karnego gospodarzy. Krzysztof Szymański dośrodkowuje, lecz bramkarz przeciwników wybija piłkę. W 65’ strzelamy drugą bramkę, doprowadzając do remisu! Strzelcem nasz kapitan Adrian Koza, po drugiej już w tym meczu asyście Michała Czarneckiego. W 70’ sędzia odgwizduje rzut karny dla drużyny z Warszawy, jednak po konsultacji z sędzią bocznym, odwołuje swoją decyzję. W 76’ na boisku pojawia się Patryk Olszewki, który przez kontuzję musiał pauzować przez kilka meczy. W 78’ Michał Czarnecki oddaje strzał sprzed pola karnego, niestety nad bramką przeciwników. W końcówce spotkania mieliśmy bardzo dobrą okazję i szansę, aby wyjść na prowadzenie. Po zamieszaniu przed bramką zawodników Drukarza, piłka znajduję się pod nogami Patryka Olszewskiego, który oddaje niebezpieczny strzał, niestety obroniony przez golkipera z Warszawy. Po 90’ mecz zakończył się remisem 2:2.

Ciekawe, ale niestety niewykorzystane sytuacje, nie dają nam powodu do radości z końcowego wyniku. Dodatkowo z takim rezultatem utrzymujemy 3 miejsce w tabeli, równając się punktami z naszym następnym i ostatnim już przeciwnikiem- Dębem Wieliszew. Na to spotkanie zapraszamy już w sobotę o godzinie 11:00. Warto przyjść i ostatni już raz w tym sezonie wspomóc naszych zawodników. Zapraszamy!

Galeria zdjęć

 

Drużyna Sokoła wystąpiła w składzie:

 1. Michał Durzyński
 2. Adrian Koza
 3. Bartosz Szydłowski
 4. Paweł Badenko
 5. Tomasz Lipski
 6. Daniel Głowacki
 7. Mariusz Wiśniewski (55′)
 8. Rafał Choszcz
 9. Krzysztof Szymański (76′)
 10. Grzegorz Oktaba (74′)
 11. Sylwester Szamberan (33′)

Rezerwowi:

 1. Aleksander Giziński
 2. Paweł Calak (76′)
 3. Michał Czarnecki (33′)
 4. Jakub Dytyniak (55′)
 5. Patryk Olszewski (74′)
 6. Tomasz Jaczyński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *