Świt NDM

We wtorek, 30 maja 2017 r., rozegraliśmy zaległy mecz ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim w Serocku. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

 Skład Sokoła: Zyskowski Sz., Szachna K.(Bentkowski P., Dudkowski R.), Jeż M.,Kujawka M., Oktaba M. (Stępień M.), Nalazek J.(Malanowski D.), Kopacz J.(Kurcz Sz.), Kaczmarczyk A.(Krzykowski M.), Stalmach J.

Mecz ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki był już 4 spotkanie w rundzie rewanżowej. W pierwszym spotkaniu pomiędzy naszymi drużynami lepszą drużyną był Świt, który zwyciężył wówczas 3:1. Tym razem role się odwróciły.

Od początku meczu cała drużyna wyszła na boisko mocno skoncentrowana, co przyniosło skutek już w 2′, kiedy to świetną akcję indywidualną zakończoną golem przeprowadził Jakub Nalazek. Drużyna Świtu górowała nam nami fizycznie, jednak nasz sposób gry mógł się podobać kibicom zgromadzonym na stadionie. Drużyna bardzo dobrze utrzymywała się przy piłce, następowały wyuczone już zmiany pozycji między zawodnikami. Mnóstwo bezcennych odbiorów zaliczył Jakub Nalazek. Skutkiem dobrej gry były 4 bardzo dobre okazje do zdobycia gola w pierwszej połowie. Dwukrotnie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Jakub Stalmach, jednak trzeba zaznaczyć, że nasz napastnik walczył z obrońcą na plecach oraz z nierówną murawą. Z rzutu wolnego (po faulu na Jakubie Stalmachu) niewiele pomylił się Jakub Kopacz. Około 20 minuty meczu Aleks Kaczmarczyk fantastycznym podaniem prostopadłym uruchomił Jakuba Stalmacha, jednak sędzia dopatrzył się w tej akcji spalonego, którego prawdopodobnie nie było. Pod koniec pierwszej połowy na pustą bramkę nie trafił Piotrek Bentkowski i też wydaje się,że nie pomogła mu przy tym strzale nierówna nawierzchnia. Kiedy wydawało sie,że do przerwy zejdziemy z zasłużonym prowadzeniem, w 31′ błąd popełniła dobrze dysponowana dotychczas obrona, a przeciwnik wykończył akcję strzałem na pustą bramkę. Wynik do przerwy 1:1

Mimo ostatniej nieudanej akcji z pierwszej połowy, w szatni zachowaliśmy spokój i wyszliśmy z takim samym nastawieniem, jak w pierwszej połowie – naszym celem była realizacja zadań i pokazanie dojrzałej gry w piłkę. Już w 5 pierwszych minutach mieliśmy 3 doskonałe sytuacje strzeleckie. Okazje mieli Jakub Stalmach oraz Jakub Nalazek, ale brakowało nam precyzji i spokoju pod bramką. W 44′ wyszliśmy na prowadzenie. Po bardzo dobrym podaniu prostopadłym Jakub Stalmach skutecznie wykończył akcję sam na sam z bramkarzem, a tym samym przełamał swoją nieskuteczność. Bramka bardzo motywująco podziała na drużynę. Nie brakowało kolejnych sytuacji bramkowych, jednak w ostatnich 10 minutach swoje sytuacje miał także Świt, jednak świetnie dysponowany Szymon Zyskowski uchronił drużynę od straty bramki. Trzeba przyznać, że zasłużyliśmy na zwycięstwo w tym meczu, chociaż w końcówce powinniśmy zagrać nieco lepiej. Wynik końcowy 2:1

Następny mecz rozegramy z Talentem Targówek. Mecz odbędzie się w sobotę 3 czerwca, o godzinie 13:00 na boisku przy ulicy Blokowej 3 w Warszawie. 

Plan na końcówkę tygodnia:

  • czwartek 18:00-19:30 trening boisko boczne Serock
  • piątek 17:00-18:30 trening boisko w Jadwisinie (ze względu na mecz Ligi Okręgowej)
  • sobota 11:00 Wyjazd na mecz do Warszawy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *