UKS Ostrówek

W sobotę, 10-go czerwca 2017 r. o godzinie 18:00, na Stadionie Miejskim w Serocku, rozegraliśmy mecz z UKS-em Ostrówek. W pierwszym meczu pomiędzy naszymi drużynami, lepszy okazał się Sokół, który zwyciężył 3:2 na wyjeździe. Szczegóły rewanżowego starcia – w rozwinięciu newsa.

Skład Sokoła: Sz.Zyskowski – M.Jeż (R.Dudkowski), M.Oktaba, M.Kujawka, K.Szachna (M.Stępień) , J.Nalazek (D.Malanowski) , J.Kopacz (Sz.Kurcz), F.Tomalak (A.Kaczmarczyk) , J.Stalmach (P.Bentkowski)

Początek meczu, jak również cała pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu. Nasza drużyna zbyt łatwo pozbywała się piłki po przechwycie, brakowało troszkę cierpliwości w rozegraniu piłki. Mimo to przeważaliśmy, stwarzając sobie sytuacje bramkowe. Dużą aktywnością w bocznych sektorach boiska wykazywał się Karol Szachna, jednak jego dośrodkowania były niedokładne. Do około 20 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, zatem w drużynie Sokoła pojawiały się pierwsze zmiany. Grę ożywyli zwłaszcza środkowi pomocnicy – Szymon Kurcz oraz Aleks Kaczmarczyk. W 23′ zdobyliśmy pierwszego gola w meczu. Dośrodkowanie Karola Szachny próbował złapać bramkarz, lecz zrobił to na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. W 27′ prowadzenie podwyższył Jakub Stalmach po bardzo dobrym podaniu Szymona Kurcza. Wynik do przerwy 2:0

W przerwie chłopcy usłyszeli kilka wskazówek, które spowodowały zdecydowaną poprawę gry po przerwie. Nasza drużyna grała tak jak do tego powoli przyzwyczaja – cierpliwie, mądrze i skutecznie. Uporządkowaliśmy grę w środku polu, długo utrzymywaliśmy się przy piłce, co przełożyło się na tworzenie akcji pod bramką przeciwnika. W 40′ na boisku pojawił się Jakub Nalazek, tym razem w roli napastnika.Jego wejście na boisko spowodowało otwarcie się worka z bramkami. Nasz zawodnik zdobywał kolejne bramki w 46,49,51 oraz 54 minucie, po czym zszedł z boiska. Cieszy fakt, że bramki zostały zdobyte w różnorodny sposób, po podaniach prostopadłych, akcjach oskrzydlających i indywidualnych. W 56′ bramkę zdobył wprowadzony za Jakuba Nalazka-Jakub Stalmach. W 58′ bramkę zdobył Mateusz Kujawka, po dobrze wykonanym stałym fragmencie gry, a ostatnią 9 bramkę zdobył Jakub Stalmach, po ładnej akcji oskrzydlającej. Należy pochwalić drużynę za dobrą drugą połowę spotkania. Najlepszym asystentem był Kuba Kopacz, który 3 krotnie obsłużył swoich kolegów podaniami otwierającymi – oby tak dalej! Wynik końcowy: 9:0

Po zakończeniu meczu cała drużyna spotkała się na ognisku podsumowującym rozgrywki, a następnie wspólnie obejrzeliśmy mecz reprezentacji Polski z Rumunią, w sali klubowej OSiR.

Przed przerwą wakacyjną czeka nas prawdopodobnie jeszcze 1 sparing, który zostanie rozegrany w godzinach treningu, ale na wyjeździe. Więcej informacji już wkrótce. Z pewnością będzie to mecz rozegrany już po 11-stu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *