Chłopcy z gr. D AP Sokół Serock nie przestraszyli się zimy i rozegrali mecz z kolegami z FDA Wieliszew w czwartek 22.02.2018 r.

Na mecz stawiło się 9 zawodników, co w obecnym okresie przeziębień i chorób jest dobrym wynikiem. Mecz rozegraliśmy na powietrzu, w systemie 6+1 graczy w czasie 3 x 20 minut. Chłopcy mieli wyznaczone wyłącznie cele związane bezpośrednio z realizowanym tematem w danym mikrocyklu szkoleniowym. Trzeba przyznać, że ćwiczone obecnie elementy były w dużym stopniu realizowane podczas gry, co z pewnością może cieszyć. Z uwagi na pracę nad obroną trener często rotował pozycjami zawodników tak, aby każdy przez pewien czas meczu mógł zagrać w obronie. Takie częste rotacje mogły negatywnie odbić się na organizacji gry, co momentami było widoczne w ustawieniu zawodników na boisku. Mecz był jednak traktowany jako jednostka treningowa, której celem była praca nad konkretnymi elementami szkoleniowymi, a celem nadrzędnym nie był wynik końcowy. Zespół chciał oczywiście wygrać, ale to rywale byli skuteczniejsi. To właśnie skuteczność oraz organizacja gry zespołu były słabszymi punktami, które przełożyły się na różnicę aż 3 goli w końcowym rozrachunku. Sparing z kolejnym rywalem ponownie dostarczył nam cennych wskazówek.

Skład Sokoła:

Szymon Rydzewski, Filip Młynkowski, Szymon Bogdański, Krzysztof Gajewski, Patryk Brejnak, Michał Błażkowski, Kamil Szajda, Adam Wawrzyniak, Christian Moyles.

Gole: Szajda 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *