Pierwszy turniej zimowej edycji Ligi Powiatowej odbył się w Serocku w niedzielę 19.11.2017 r. Nasza drużyna wystawiła 2 zespoły do rywalizacji. 

Część zawodników z różnych powodów była nieobecna na turnieju, łącznie wystąpiło 12 chłopców. W każdej drużynie było 6 piłkarzy, graliśmy w systemie 4+1, więc mieliśmy po jednym rezerwowym. Chłopcy grali na różnych pozycjach, a głównym ich zadaniem było odpowiednie przesuwanie w ustawieniu defensywnym i ofensywnym. To co ćwiczyliśmy na treningach wychodziło dobrze i w większości sytuacji potrafiliśmy się właściwie ustawić i zmieniać to ustawienie w zależności od fazy gry. Założenia przedmeczowe były wykonywane dobrze i można być z tego zadowolonym. Wyniki nie zawsze szły w parze z jakością gry, często zawodziła skuteczność pod bramką rywali i to najczęściej było przyczyną przegranych lub zremisowanych spotkań. Czasem zabrakło nieco szczęścia, gdyż w półfinale z Wisłą Jabłonna jeden zespół odpadł po rzutach karnych, a do awansu z grupy drugiemu zespołowi zabrakło jednego gola. Gdyby jednak wcześniej było więcej koncentracji i konsekwencji to nie musielibyśmy liczyć na łut szczęścia. Turniej był dla nas kolejnym pożytecznym sprawdzianem umiejętności, w którym moim zdaniem chłopcy wypadli dobrze.

Skład Sokoła I:

Patryk Brejnak, Szymon Bogdański, Kamil Szajda, Filip Młynkowski, Kacper Grochowski, Adam Wawrzyniak.

Wyniki meczów: 

Sokół I – Gigant Smile 3:1 (Wawrzyniak 2, Grochowski)

Sokół I – AMP Gool 1:3 (Wawrzyniak)

Sokół I – Sokół F 4:0 (Wawrzyniak 2, Młynkowski, Szajda)

Sokół I – Wisła Jabłonna 1:1 k. 1:2 (Młynkowski) – półfinał

Sokół I – Sokół E 2:1 (Grochowski 2) – mecz o 3 miejsce

 

Skład Sokoła II:

Szymon Rydzewski, Rafał Dudkowski, Krzyś Gajewski, Bartek Druchniak, Michał Błażkowski, Christian Moyles.

Wyniki meczów: 

Sokół II – FDA Wieliszew 3:0 (Moyles 2, Błażkowski)

Sokół II – Sokół E 1:1 (Rydzewski)

Sokół II – Wisła Jabłonna 0:3

Sokół II – Gigant Smile 1:0 (Rydzewski) – baraż B

Sokół II – Sokół F 1:0 (Gajewski) – mecz o 5 miejsce

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *