świt 

W niedzielę, 2-go kwietnia 2017 r. rozegraliśmy mecz na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, w ramach 4 kolejki Ligi Młodzików U-13. Niestety, kolejny mecz kończy się naszą porażką. Szczegóły poniżej:

Skład Sokoła: Nalazek J. – Sperczyński T. (Stępień M.), Kujawka M., Jeż M. (Oktaba M.), Szachna K. (Kaczmarczyk A.), Malanowski D., Kopacz J. (Rozkosz M.), Tomalak F. (Kurcz Sz.), Stalmach J.

Warunki pogodowe do rozegrania spotkania były dosyć trudne dla obu drużyn, ponieważ było bardzo gorąco. Od pierwszych minut spotkania Świt groźnie atakował, jednak w 4′ Jakub Stalmach znakomicie wyszedł do piłki prostopadłej adresowanej od Jakuba Kopacza. Niestety nasz napastnik został sfaulowany przed polem karnym i nie miał możliwości oddania strzału na bramkę. Strzał z rzutu wolnego, mimo że został wykonany bardzo dobrze przez Jakuba Kopacza, nie znalazł drogi do bramki. Po kilku minutach mieliśmy dużo szczęścia, ponieważ groźny strzał oddał zawodnik Świtu, jednak strzał odbił się od słupka bramki strzeżonej przez Jakuba Nalazka. W 18′ wyszliśmy na prowadzenie po wzorowo wykonanym kontrataku. Bardzo dobre podanie prostopadłe wykonał Jakub Kopacz, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem bez zarzutów spisał się Jakub Stalmach. Po zdobyciu gola zawodnicy Świtu oddali kolejny bardzo groźny strzał, który ponownie zatrzymał się na słupku naszej bramki. Do przerwy wygrywaliśmy 0:1, jednak z przebiegu gry gospodarze byli stroną przeważającą. Doskonale spisywała się nasza obrona, która rozbijała kolejne ataki Świtu.

Po przerwie obraz gry się nie zmieniał. Świt przeważał, a my do aż do 38′ spotkania spisywaliśmy się bez zarzutu. Niestety niepotrzebną stratę zanotował jeden z naszych zawodników, a przeciwnicy wykorzystali ten błąd, mimo prawidłowej reakcji kolegów z drużyny. W kolejnych minutach w dalszym ciągu mieliśmy problemy ze stworzeniem groźnej sytuacji. W 48′ straciliśmy drugą bramkę w meczu ze Świtem. Dośrodkowanie z bocznego sektora przecinał Mateusz Kujawka, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że piłka trafiła do naszej bramki – ogromny pech bardzo dobrze grającego do tej pory naszego zawodnika. Minutę później nasz obrońca znów miał pecha, ponieważ w podobnej sytuacji piłka trafiła w jego rękę, a sędzie słusznie podyktował rzut karny dla Świtu. Rzut karny pewnie wykorzystał gracz gospodarzy. W końcówce spotkania nasza drużyna próbowała jeszcze zdobyć bramkę. Dobrą okazję miał Jakub Stalmach, jednak nasz napastnik nie zdecydował się na strzał, a jego drybling zakończył się niepowodzeniem. Wynik końcowy: 3:1.

Mecz ze Świtem był podobny w przebiegu, do meczu z Huraganem Wołomin – przyzwoita pierwsza połowa, słabsza druga część gry. W porównaniu do meczu z Huraganem z pewnością poprawiliśmy organizację przy stałych fragmentach gry, jednak Świt był tym razem lepszy.

Kolejny mecz rozegramy w najbliższą sobotę, 8-go kwietnia, o godzinie 11:00 z Talentem Targówek, na naszym stadionie ! Zapraszam do kibicowania drużynie !

Rozkład jazdy na ten tydzień:

– Wtorek 17:45-19:30 Trening – boisko główne w Serocku

– Czwartek 18:00-19:30 Trening – boisko boczne w Serocku

– Piątek 17:30-19:30 Trening – boisko w Jadwisinie

– Sobota 10:00 Zbiórka na mecz z Talentem Targówek

– Niedziela 16:00 Dodatkowy Trening – boisko boczne w Serocku

Przypominam o zapoznaniu się z ofertą klubu dotyczącą obozu piłkarskiego w Lidzbarku Welskim, który odbędzie się w terminie 20-29 lipca. Więcej na stronie:

http://kssokol.serock.pl/index.php/obozy-sportowe/oboz-pilkarski-lidzbark-welski-2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *