W dniach 17-18 lipca odbył się na Stadionie Miejskim w Serocku turniej piłkarski drużyn juniorów U-16.

Serock Cup Liverpool2

Inicjatorem i jednocześnie jednym z organiazatorów był nasz klub sportowy Sokół Serock obchodzący w tym roku 65 lat swojej działalności. Dzięki staraniom zarządu klubu udało się sprowadzić tak znane drużyny jak wielokrotny mistrz Anglii FC Liverpool, Viktoria Pilzno z Czech, Wisła Kraków oraz drużyna Powiatu Legionowskiego w której wystąpili wychowankowie naszego klubu Oskar Lubelski i Jakub Zachmacz. Turniej cieszył sie sporym zainteresowaniem mieszkańców Serocka i okolicznych miejscowości a drużyny zaprezentowały grę na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie miło patrzyło się na graczy FC Liverpool, którzy prezentowali doskonałe umiejętności wykazując się potencjałem pozwalającym myśleć w najbliższej przyszłości o grze w pierwszej drużynie The Reds. Bardzo dobrze zaprezentowały sie również Viktoria Pilzno i Wisła Kraków stawiając duży opór wyspiarzom prezentując wysokie umiejętności piłkarskie. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju bardzo miło wypowiadały sie o organizacji turnieju i chwaliły warunki w jakich turniej został rozegrany, co nas jako organizatorów cieszy szczególnie. Pozostaje mieć nadzieję, że Serock Cup bedzie imprezą cykliczną i w przyszłym roku poraz kolejny będziemy mieli możliwość oglądania renomowanych drużyn piłkarskich.

Wyniki turnieju

 

Dzień pierwszy:

Powiat Legionowski-Wisła Kraków 10:0

FC Liverpool-Viktoria Pilzno 3:0

 

Dzień drugi:

Mecz o III miejsce

Viktoria Pilzno-Powiat Legionowski 7:2 

Mecz o I miejsce

FC Liverpool-Wisła Kraków 2:0

Serock Cup kibice

Serock Cup otwarcie

 

 

Poniżej linki do relacji z turnieju wyemitowanej na antenie TVP 3

 

https://warszawa.tvp.pl/38102078/17072018

https://warszawa.tvp.pl/38103557/18072018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *