W weekend 10-11.02.2018 r. zawodnicy gr. D AP Sokół Serock wzięli udział w dwóch turniejach zewnętrznych – w Warszawie i w Pułtusku. Oba turnieje zawodnicy zakończyli na 6 miejscu, jednak gra, warunki i późniejsze odczucia były zupełnie odmienne.

W sobotę 10.02.2018 r. wzięliśmy udział w turnieju Winter Football Tournament o Puchar Dyrektora OSiR Bemowo w Warszawie. Turniej był ciekawy i intrygujący z dwóch powodów: po pierwsze odbywał się na dworze, a po drugie brały w nim udział drużyny z rocznika 2007. Nasz zespół w większości składa się z zawodników młodszych, a w turnieju wzięło udział tylko dwóch naszych chłopców z tego rocznika. Trener chciał sprawdzić możliwości grupy w rywalizacji z silniejszymi fizycznie i starszymi rywalami, zakładając, że będą to ciężkie pojedynki. Pikanterii zawodom dodawały warunki atmosferyczne, gdyż turniej rozgrywano na zewnątrz, w środku zimy. Mimo wszystko każda z drużyn z uśmiechem i optymizmem przystępowała do meczów. Graliśmy w formule 6+1, a każdy mecz trwał 2 x 15 minut. W turnieju rozegraliśmy 4 mecze, czyli łącznie 2 godziny czystej gry. Naszą drużynę reprezentowało 10 zawodników (wśród nich Eryk Merda z gr. E), a więc tylko 3 zmienników, co przełożyło się na wiele minut spędzonych na boisku przez każdego zawodnika. Spośród 4 spotkań ponieśliśmy 3 wysokie porażki, ale jeden mecz wygraliśmy zdecydowanie 5:0! To zwycięstwo pozwoliło nam uplasować się na 6 miejscu spośród 8 zespołów. Chłopcy nie bali się rywalizacji z silniejszymi zawodnikami, podejmowali pojedynki fizyczne oraz próbowali przełożyć na grę meczową elementy ćwiczone podczas treningów. W perspektywie skali trudności rywali, występ naszego zespołu należy ocenić pozytywnie. Doświadczenie zebrane z tych spotkań na pewno zaowocuje w przyszłości.

WINTER FOOTBALL TOURNAMENT dla rocznika 2007 – Warszawa 10.02.2018 r.

Skład Sokoła:

Szymon Rydzewski, Eryk Merda (gr. E), Szymon Bogdański, Bartek Druchniak, Kamil Szajda, Rafał Dudkowski, Patryk Brejnak, Krzysztof Gajewski, Filip Młynkowski, Christian Moyles.

Wyniki meczów – gr. A

Sokół – Unia Warszawa 1:8 (Dudkowski)

Sokół – KS Łomianki 0:17

Sokół – UKS Olimpijczycy 5:0 (Moyles, Brejnak as. Rydzewski, Grochowski, Rydzewski, Szajda as. Gajewski)

Mecz o 5 miejsce

Sokół – Mazur Radzymin 2:8 (Moyles 2, as. Gajewski 2)

 

W niedzielę 11.02.2018 r. zawodnicy z najlepszą punktacją treningową wzięli udział w III Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Halowej im. Arkadiusza Malarza w Pułtusku. Gospodarzem zawodów był klub Młode Orły Pułtusk, z którym co jakiś czas rozgrywamy sparingi. Turniej był perfekcyjnie zorganizowany, jednak z uwagi na dużą liczbę zespołów mieliśmy długie przerwy między meczami. Zespoły występujące w rozgrywkach prezentowały podobny poziom, nie było dużych dysproporcji, dlatego często mecze kończyły się remisami lub skromnymi zwycięstwami. Turniej rozgrywano w formule 4+1, a każdy mecz trwał 12 minut. Łącznie rozegraliśmy 5 meczów, z czego 4 w grupie i jeden mecz o 5 miejsce. Naszego występu tego dnia nie zaliczymy do udanych. Gra jedynie momentami przypominała to, co trenujemy i jak chcielibyśmy grać. Słabszą dyspozycję możemy tłumaczyć gorszym dniem, częściowym zmęczeniem po męczącym turnieju poprzedniego dnia lub długimi przerwami między kolejnymi meczami, jednak warunki były podobne dla wszystkich zespołów. Prawda jest taka, że zespoły, które zajęły wyższe miejsca, były od nas lepsze i pokazały nam, jak dobrze można grać w piłkę i ile jeszcze pracy przed nami na treningach. Zajęliśmy 6 miejsce na 10 drużyn, co może nie jest złym wynikiem, ale można było się spodziewać lepszej gry. Ten turniej był z pewnością pożyteczną lekcją futbolu dla chłopców i miejmy nadzieję dobrą motywacją do dalszego rozwoju.

III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ im. Arkadiusza Malarza dla rocznika 2008 – Pułtusk 11.02.2018 r.

Skład Sokoła:

Szymon Rydzewski, Michał Błażkowski, Szymon Bogdański, Bartek Druchniak, Kamil Szajda, Patryk Brejnak, Krzysztof Gajewski, Christian Moyles.

Wyniki meczów – gr. A

Sokół – Młode Orły Pułtusk I 1:6 (Błażkowski)

Sokół – Olimp Ciechanów 0:2

Sokół – ŁKS Łomża 0:0

Sokół – Bóbr Tłuszcz 1:0 (Bogdański as. Gajewski)

Mecz o 5 miejsce

Sokół – Zwar Warszawa 0:2

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *