W ostatnią sobotę 17 listopada w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku byliśmy świadkami historycznej uroczystości wieńczącej obchody 65-lecia KS „Sokół” Serock, na którą oprócz zaproszonych gości, przybyły wszystkie pokolenia zawodników, trenerów, działaczy i sympatyków klubu.

 DSC4617 min

Rok 2018 to bardzo ważny rok nie tylko dla serocczan związanych w różny sposób
z „Sokołem”, ale w szczególności dla całego narodu polskiego – z uwagi na obchodzoną w tym roku setną rocznicę odzyskania niepodległości wywalczonej po dramatycznym 123-letnim okresie niewoli narodowej.

Oba podniosłe wydarzenia uświetnili swoją obecnością znakomici goście, a w szczególności:

  • Pan Sylwester Sokolnicki – burmistrz miasta i gminy Serock,
  • Pan Józef Zając – zastępca burmistrza, Michał Kobrzyński – członek zarządu powiatu legionowskiego,
  • Pan Zdzisław Łazarczyk – prezes zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej
    i członek zarządu PZPN,
  • Pan Jerzy Szczęsny – członek zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej,
  • Pan Marek Zalewski – prezes Mazowieckiego Związku Tenisa Stołowego,
  • Pan Dariusz Ziąbski – prezes zarządu klubu Legionovia Legionowo,
  • Pan Adam Orlikowski – manager generalny Legia Soccer School,

oraz wielu innych, których chociażby z powodu ograniczonego miejsca wymienić nie sposób, a którym tą drogą pragnę przekazać w imieniu klubu serdeczne podziękowania.

                Spotkanie otworzyła projekcja kilkuminutowego filmu przedstawiającego krótką historię klubu, jego dotychczasowe osiągnięcia, fragmenty meczów oraz wypowiedzi zawodników, trenerów
i działaczy. Podczas pokazu można było zaobserwować wyraźne wzruszenie na twarzach wielu gości –wszakże to oni byli współautorami oglądanej historii.

Po zakończeniu pokazu filmowego nastąpiło powitanie zaproszonych gości, po czym
Pan Artur Borkowski – prezes klubu „Sokół” Serock, przedstawił ostatnie lata funkcjonowania klubu, podkreślając przy tym znaczący wkład „Sokoła” nie tylko w rozwój sportu na terenie gminy, ale również istotną rolę jaką odgrywa w integracji lokalnej społeczności.

 DSC4193 min

W dalszej części spotkania głos zabrał Pan Mariusz Rosiński – członek zarządu „Sokoła”, 
a także trener piłkarskiej młodzieży, który zaprezentował w formie prelekcji uzupełnionej pokazem slajdów, historię rozwoju klubu od momentu jego powstania w 1953 roku, kiedy to pierwotnie przyjął nazwę „Sparta”, poprzez rok 1957, kiedy nastąpiła zmiana nazwy na obecnie używaną „Sokół”, aż po dzień dzisiejszy. W prezentowanym pokazie wspomniał o wszystkich sekcjach sportowych działających w klubie na przestrzeni 65 lat, a także o największych w historii zawodnikach reprezentujących klub.

 DSC4202 min

 DSC4220 min

W kolejnej odsłonie nastąpiły przemówienia zaproszonych gości, którzy z okazji wspaniałego jubileuszu złożyli serdeczne gratulacje całej społeczności klubowej, a także przekazali na ręce prezesa okolicznościowe prezenty-pamiątki podkreślające to wspaniałe wydarzenie.

W kolejnej, najbardziej uroczystej części spotkania nastąpiło wręczanie odznaczeń, wyróżnień i nagród osobom szczególnie zasłużonym dla klubu. Podniosłą oraz niezwykle wzruszającą ceremonię zwieńczyło wystąpienie Pana Włodzimierza Szymańskiego – jednego z najstarszych weteranów-założycieli i byłego zawodnika „Sokoła”, który w poruszających słowach, niejednokrotnie łamiącym się głosem opowiadał o trudnych początkach klubu. W tamtych czasach  brakowało nie tylko strojów sportowych czy podstawowej infrastruktury (boiska, szatnie, łazienki). Jednym z takich elementarnych  problemów, z uwagi na brak środków transportu była kwestia dojazdów na mecze. Pan Włodzimierz ciesząc się z osiągnięć dnia dzisiejszego, podkreślał ogrom pracy włożonej
w uzyskanie stanu obecnego i przekazał podziękowania wszystkim, którzy przez 65 lat przyczynili się do budowy naszego wspólnego dobra.

 DSC4433 min

 DSC4465 min

Prezes MZPN Pan Zdzisław Łazarczyk dokonał odznaczenia Brązową Odznaką Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej: Mariusza Śledziewskiego, Arkadiusza Siemińskiego oraz Mariusza Rosińskiego; srebrną odznaką honorową MZPN: Tomasza Jaczyńskiego, Adriana Koza, Leszka Wierzbowskiego, Pawła Żurawskiego; złotą odznaką honorową MZPN: Artura Borkowskiego, Zygmunta Kojro, Dariusza Śledziewskiego. Złota Odznaką za zasługi dla Polskiego Związku Tenisa Stołowego wyróżniony został Zbigniew Chodkowski. Ponadto Minister Sportu i Turystyki wyróżnił Antoniego Wieczorka Srebrną Odznaką „ZA ZASŁUGI DLA SPORTU”.

 DSC4276 min

 DSC4285 min

 DSC4304 min

 DSC4316 min

 DSC4338 min

 DSC4348 min

 DSC4395 min

 DSC4416 min

Na koniec spotkania został odczytany list gratulacyjny przekazany przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka na ręce prezesa „Sokoła” Artura Borkowskiego, w którym prezes Boniek w pięknych słowach pogratulował klubowi osiągnięć, długoletniej tradycji i dotychczasowej działalności oraz życzył dalszych sukcesów w kolejnych latach.

Pamiątkowymi medalami z okazji 65-lecia KS Sokół Serock zostali wyróżnieni:

zawodnicy, trenerzy, działacze: Benedykt Jarosiński, Rajmund Orłowski, Konrad Brodnicki, Witold Goluba, Krzysztof Humięcki, Barbara Klik, Tomasz Luks, Mieczysław Mróz, Stefan Parzuch, Wilhelm Smagło, Norbert Smyk, Andrzej Stępkowski, Bartosz Szydłowski, Szymański Włodzimierz, Mirosław Świerczyński,  Cezariusz  Wrona;

sponsorzy i osoby współpracujące z klubem: Władysław Ciszkowski, Wiesław Kanigowski, Grażyna Kowalczyk, Zdzisław Łazarczyk, Agata Kowalik, Alicja Nowakowska, Arkadiusz Pająk, Piotr Stępień, Sylwester Tomaszewski, Ernest Waś, Jerzy Wichowski;

byli i obecny dyrektor OSiR: Maciej Goławski, Piotr Kowalczyk, Piotr Mulik, Janusz Pawlak.

 DSC4371 min

 DSC4495 min

 DSC4504 min

 DSC4512 min

 DSC4522 min

 DSC4561 min

 DSC4570 min

 DSC4578 min

 DSC4585 min

 DSC4594 min

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *