Kolejny turniej zimowej edycji Ligi Powiatowej odbył się w sobotę 03.02.2018 r. w hali sportowej w Wieliszewie.

Nasi chłopcy tradycyjnie zostali podzieleni na 2 zespoły. Każda drużyna miała do rozegrania po 3 mecze (12 minutowe) w grupie oraz mecz o miejsce końcowe w turnieju (14 minut), w zależności od lokaty osiągniętej w swojej grupie. Zespół rozpoczynający rywalizację z samego rana miał teoretycznie łatwiejszych rywali i w grupie poradził sobie znakomicie, nie tracąc żadnego gola w 3 meczach, a strzelając ich łącznie aż 9. Trzeba jednak dodać, że chłopcy w pierwszych dwóch spotkaniach razili nieskutecznością i goli powinno być zdecydowanie więcej. Pierwsze miejsce w grupie pozwoliło na rywalizację w meczu finałowym ze zwycięzcą drugiej grupy. Mieliśmy nadzieję na finał z udziałem dwóch naszych zespołów. Niestety druga grupa była mocniej obsadzona i tam nasz zespół zanotował 2 remisy i 1 porażkę, co wystarczyło tylko na grę o 5 miejsce. Ostatecznie nasze drużyny zajęły w całym turnieju 2 i 5 miejsce na 8 zespołów. Analizując grę na chłodno po upływie czasu, biorąc pod uwagę wszystkie mecze naszych drużyn, to poza meczem finałowym, nasza gra wyglądała dobrze. Chłopcy próbowali konstruować akcje ofensywne w oparciu o pewne wzorce, dostrzegali lepiej ustawionych partnerów i stwarzali sytuacje podbramkowe. Skuteczność mogła być lepsza i niekiedy więcej koncentracji w grze defensywnej. Mecz finałowy z Wisłą Jabłonna był w naszym wykonaniu nieudany, głównie ze względu na brak pewności siebie i nieumiejętność wyjścia podaniami spod wysokiego pressingu. To jest jednak bardzo trudna sztuka nawet dla bardzo dobrze zorganizowanych drużyn na wysokim poziomie. Ważne jest to, że uparcie dążymy w swoim treningu do założonych celów, które później chcemy realizować w meczach, bo to jest podstawą naszego szkolenia.
 
Skład Sokoła D1:
Szymon Rydzewski, Patryk Brejnak, Krzyś Gajewski, Michał Błażkowski, Oskar Kurowski, Aleks Osmólski. 
 
Wyniki meczów
Grupa A
Sokół D1 – AMP Gool Stanisławów Pierwszy 1:0 (Gajewski)
Sokół D1 – Sokół F 1:0 (Gajewski as. Błażkowski)
Sokół D1 – AP 11 Chotomów 7:0 (Gajewski 2, Brejnak 2, Błażkowski 2, Kurowski 1, as. Gajewski 2)
Mecz o 1 miejsce
Sokół D1 – Wisła Jabłonna 0:3
 
Skład Sokoła D2:
Rafał Dudkowski, Filip Młynkowski, Kacper Grochowski, Adrian Piekarzewski, Szymon Bogdański, Bartek Druchniak.
 
Wyniki meczów
Grupa B
Sokół D2 – Wisła Jabłonna 1:2 (Młynkowski as. Grochowski)
Sokół D2 – Derkacz Czosnów 0:0
Sokół D2 – Sokół E 2:2 (Grochowski 2, as. Młynkowski 1)
Mecz o 5 miejsce
Sokół D2 – Sokół F 5:1 (Młynkowski 3, Grochowski 2)
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *