WARSZTATY DLA TRENERÓW PIŁKI NOŻNEJ – TOPOWY POZIOM W SEROCKU

W weekend 11-12 lipca 2020 roku w Serocku odbyły się warsztaty szkoleniowe dla trenerów piłki nożnej w temacie „Periodyzacja taktyczna Vitora Frade – metodologia treningu piłki nożnej”. Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie przez KS Sokół Serock oraz spółkę Serockie Inwestycje Samorządowe na Stadionie Miejskim w Serocku. Dwudniowe warsztaty składały się z części teoretycznej odbywającej się w sali klubowej oraz części praktycznej na głównej płycie stadionu.

Prelegentem wydarzenia był trener Tomasz Tchórz – największy specjalista w tym temacie w Polsce. Wiedzę na temat periodyzacji taktycznej zdobywał u samego źródła, czyli jej twórcy Vitora Frade. W celu właściwego zrozumienia tej metodologii nauczył się języka portugalskiego. Periodyzacja taktyczna jest metodologią treningu piłki nożnej stosowaną przez topowych trenerów na świecie, takich jak: Jose Mourinho, Mauricio Pellegrino, Andre Villas-Boas czy Carlos Carvalhal.

Tomasz Tchórz to trener z licencją UEFA A i Elite Youth, a dotychczasowe doświadczenie trenerskie zdobywał jako asystent pierwszego trenera w klubach: Wisła Płock (Ekstraklasa), FK Trakai (Litwa ekstraklasa), Mohun Bagan (Indie ekstraklasa) oraz jako trener grup młodzieżowych – Legia Warszawa, Wisła Kraków, Belenenses (Portugalia). Obecnie pracuje jako asystent trenera Kibu Vicuny w Indiach, gdzie z zespołem Mohun Bagan zdobył mistrzostwo kraju. Jest także autorem kilku książek, w tym m.in. „Periodyzacja taktyczna – logika z innego świata”. Więcej informacji o prelegencie można przeczytać na stronie internetowej: http://nottchorzinfootball.com/.

Warsztaty zostały zorganizowane na potrzeby szkolenia i rozwoju trenerów pracujących w KS Sokół Serock. Dodatkowo zaprosiliśmy do udziału trenerów spoza klubu – w pierwszej kolejności z pozostałych klubów w powiecie legionowskim w ramach współpracy i budowania silnego środowiska lokalnego w piłce nożnej. W wydarzeniu wzięli udział również trenerzy z innych części Polski – Lubelszczyzny oraz Śląska. To świadczy o wysokim poziomie merytorycznym warsztatów, co potwierdzili ich uczestnicy. Dwa dni szkolenia były nasycone duża dawką wiedzy teoretycznej oraz ćwiczeniami praktycznymi, pozwalającymi wdrożyć metodologię periodyzacji taktycznej w codziennej pracy. Trenerzy bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach, zadając mnóstwo pytań i próbując rozwiązywać problemy boiskowe w piłce nożnej. Organizatorzy usłyszeli wiele ciepłych słów na temat wydarzenia, co utwierdza nas w przekonaniu o konieczności kontynuowania organizacji tego typu inicjatyw w przyszłości.

Przypomnijmy, że było to kolejne szkolenie dla trenerów piłki nożnej w Serocku. Uprzednio, w październiku 2018 roku, zorganizowaliśmy konferencję pt. „Ogólne przesłanki do budowy systemu szkolenia w piłce nożnej i tenisie stołowym z okazji 65-lecia KS Sokół Serock, podczas której również gościliśmy wysokiej klasy fachowców (dyrektor akademii piłkarskich Lecha Poznań, Miedzi Legnica, Rakowa Częstochowa – Marek Śledź oraz były trener reprezentacji Polski w tenisie stołowym – Jerzy Grycan).

Jesteśmy przekonani, że wiedza pozyskana przez naszych trenerów znacząco przyczyni się do jeszcze lepszego rozwoju naszych podopiecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *