Legion Sokół   Legion Warszawa - Sokół Serock

W sobotę rozegraliśmy mecz z niżej notowanym Legionem. Mimo, że Legion zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli to do spotkania podeszliśmy mocno skoncentrowani.

W pierwszych kilku minutach pierwszej połowy dało się zauważyć, że Legion łatwo nie odda punktów i wszystko może się zdarzyć. W 13’ Patryk Olszewski próbuje zaskoczyć bramkarza gospodarzy silnym strzałem z 30 metrów jednak piłka leci obok bramki. W 20’ po ładnie rozegranej akcji pomiędzy Tomkiem Lipskim i Marcinem Stańczakiem, Patryk ponownie ma możliwość umieszczenia piłki w siatce lecz i tym razem bramkarz Legionu ustawia piłkę na piątce. 22’ i mamy ponownie bardzo dogodną sytuację, Patryk Kalinowski zgrywa piłkę do Maćka Karpika, jednak źle przyjęta piłka nie daje możliwości oddania strzału. Po 26’ meczu Legion próbuje ukąsić lecz nasz bramkarz Michał Durzyński jest czujny i pewnie łapie piłkę. I jest gol. Po 30 minutach spotkania Adrian Koza dośrodkowuje piłkę a w siatce umieszcza ją Patryk Olszewski. Prowadzimy 1:0. W 39’ minucie kolejne uderzenie z 30 metra, tym razem Rafał Choszcz oddaje silny strzał, piłka obija słupek. Końcówka pierwszej połowy i po błędach naszej obrony Michał musi dwa razy interweniować w 100% sytuacjach. Brawo Misiu. Do szatni schodzimy z jedną bramką przewagi.

Przed nami kolejne 45 minut meczu. Jedna bramka przewagi to jeszcze nie zwycięstwo. Nasze Sokoły też to wiedzą i przystępują do ataku. W 47’ pada druga bramka. Przy asyście Daniela Głowackiego piłkę w siatce po raz drugi umieszcza Patryk Olszewski. Chcemy więcej! W 55’ po ładnej wymianie podań między Adrianem Kozą i Bartoszem Szydłowskim strzału próbuje Patryk Kalinowski, obok bramki. 62’ – Sylwester Szambelan podobnie jak w meczu z Amurem uderza z dużego kąta, piłka minimalnie omija bramkę. W 69’ w szesnastce faulowany jest Patryk Olszewski. Sędziemu nie pozostaje nic innego jak wskazać wapno. Piłkę w siatce pewnie umieszcza Patryk Kalinowski. 3:0 dla Sokołów. Legion całkiem opadł z sił, a my atakujemy. W 78’ Mariusz Wiśniewski ładnie dośrodkowuje a Patryk Kalinowski zmusza bramkarza Legionu do wyjęcia piłki z bramki. 4:0. 83’ – 5:0. Sylwester Szambelan przykłada nogę do piłki po dośrodkowaniu Daniela Głowackiego. Bramka pewnie dedykowana Zosi. W 87’ Patryk Kalinowski próbuje jeszcze podwyższyć wynik, jednak piłka ponad bramką.

Sędzia nie przedłuża spotkania. Mecz kończy się zwycięstwem Sokołów 5:0.

Zdjęcia jak zawsze w naszej galerii.

 

W najbliższą sobotę 13 maja o 16.00 gramy u nas z Sokołem Celestynów.

Celestynów zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów.

 

Zapraszamy do kibicowania!

 

Kadra na mecz z Legionem:

kadra Legion

 1. Michał Durzyński
 2. Adrian Koza
 3. Bartosz Szydłowski
 4. Paweł Badenko
 5. Tomasz Lipski
 6. Maciej Karpik
 7. Daniel Głowacki
 8. Rafał Choszcz
 9. Patryk Kalinowski 
 10. Marcin Stańczak
 11. Patryk Olszewski

Rezerwowi:

 • Aleksander Giziński
 • Jakub Dytyniak
 • Paweł Calak

 •  

  Mariusz Wiśniewski

 • Sylwester Szambelan

 •  

  Grzegorz Oktaba

 

{youtube}rdZbPBg0o1s{/youtube}

 

{youtube}MT5Oh0qVLDw{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *