Pierwszy wywiad z Trenerem pierwszej drużyny, Łukaszem Choderskim.

Witamy, jak minęły pierwsze dwa tygodnie w klubie? Jak aklimatyzacja?

Jesteśmy po 2 tygodniach treningów zakończonych meczem kontrolnym z    Ks Wąsewo. Razem z trenerami poznajemy klub, bazę, zaplecze i trzeba przyznać, że są tu bardzo dobre warunki do pracy. Zapewniono nam oświetlone boisko naturalne w Jadwisinie oraz boisko sztuczne w Ząbkach. Do tego możemy korzystać z orlika, siłowni, bieżni lekkoatletycznej, salki konferencyjnej w klubie. Poznajemy się również z drużyną i myślę, że aklimatyzacja przebiega bez zarzutów. Czuć energię w zespole, zawodnicy pokazują, że chcą pracować więc wszystko jest w porządku. 

Jakie wrażenia po poznaniu drużyny i klubu? 

Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Widać zaangażowanie ludzi zarządzających klubem, mamy gdzie trenować, frekwencja na zajęciach dopisuje. Drużyna ma potencjał i są tu fajni otwarci ludzie, dlatego jesteśmy bardzo dobrze nastawieni do pracy. Jedyny minus to kwestia boiska głównego, gdzie najprawdopodobniej nie będziemy mogli rozegrać rundy rewanżowej. Nie ukrywam, że to duża strata. W Serocku jest piękny, kameralny stadion, na który z tego co się orientuje przychodzi sporo kibiców. Ludzie żyją tym klubem i na pewno korzystniej by było grać u siebie. Liczę, że jeszcze coś dobrego się wydarzy i będziemy mogli rozgrywać mecze u siebie.

Jakie plany, ruchy transferowe?

Trenujemy 3 razy w tygodniu plus mecz. Dodatkowo zawodnicy wykonują pracę indywidualną. Zaplanowanych jest 7 sparingów. Mamy możliwość korzystania 2 razy w tygodniu z pełnowymiarowego boiska, dlatego oprócz spraw związanych z motoryką dużą część treningów poświęcimy na organizację gry. Jesteśmy po testach wytrzymałościowych, szybkościowych i siłowych, więc każdy zawodnik pracuje w swoich obszarach.

Co do transferów to na pewno chcielibyśmy pozyskać kilku wartościowych zawodników tak aby podnieść poziom sortowy i rywalizację w drużynie. Kilku graczy aktualnie z nami trenuje i jest szansa, że zostaną w Serocku. Zdaje sobie sprawę, że dobrze by było, aby grało jak najwięcej osób z okolic, ale myśląc o rozwoju drużyny i klubu świeża krew jest niezbędna.

Jak się Trenerowi ogólnie podoba w Serocku?

Kilkukrotnie miałem okazję być w Serocku jako zawodnik czy trener. Myślę, że jest tu dobry klimat do życia i do sportu. Widziałem filmik promujący klub i miasto i robi niesamowite wrażenie. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami stworzymy drużynę, która przyniesie wiele satysfakcji mieszkańcom i da nadzieję młodym zawodnikom z akademii.

Dziękujemy bardzo za wywiad Trenerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *