PLP - Jadwisin - 2.09.2018.jpg

W niedzielę 02.09.2018 r. odbyła się inauguracja kolejnej już 8 edycji Piłkarskiej Ligi Powiatowej. Zawody odbyły się na boisku w Jadwisinie i były częścią Pikniku ” DLA NIEPODLEGŁEJ 1918 – 2018″ pod patronatem Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka zorganizowanego w szczytnym celu charytatywnym ” Razem dla Martynki” pomocy dziewczynce z Naszej Gminy walczącej z guzem mózgu.

Po raz drugi z rzędu zawodnicy AP SOKÓŁ Serock zwycięzyli w tym turnieju.

Zawodnicy Naszej grupy – ORLIM Młodszy E2 – Niebieska – zostali podzieleni na dwa zespoły.

AP SOKÓL Serock 1 – składał się z zawodników, którzy w lipcu szlifowali formie na obozie w Żabince i regularnie uczestniczyli w treningach sierpniowych:

Krawczyk Gabriel, Śledziewski Szymon, Rosłon Igor, Makowski Igor, Kruk Artur, Kalinowski Filip, Trzonkowski Arkadiusz i Lagner Rafał.

AP SOKÓŁ Serock 2 – pozostali zawodnicy naszej grupy:

Kowalski Kuba , Dąbrowski Alan, Lendzion Ksawery – wzmocnieni trzema nowymi nabytkami – Szymańskim Natanem, Kamilem i Kubą Dudek, których serdecznie witamy na naszym pokładzie oraz Filipem Młynkowskim z grupy niebieskiej rocznika 2008.

W turnieju PLP dla rocznika 2009 wzięło udział łącznie 7 zespołów:

WISŁA Jabłonna – mistrz 7 edycji,

ŻBIK Nasielsk 1 – wicemistrz 7 edycji,

ŻBIK Nasielsk 2,

Warszawska APN – gościnnie,

MUKS Dąbrówka – gościnnie oraz dwie nasze ekipy SOKOLIKÓW.

Zawody stały na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie, a losy zwycięstwa w turnieju ważyły się do ostatnich spotkań. O końcowej kolejności drużyn na podium decydowały bezpośrednie spotkania miedzy zainteresowanymi drużynami.

Turniej był rozgrywany najsprawiedliwszym systemem gry – każdy z każdym.

Tabela końcowa 1 turnieju 8 edycji PLP – Jesień 2018

  1. AP SOKÓŁ Serock 1 –   13  8 – 2
  2. WISŁA Jabłonna         –   13     8 – 1
  3. Warszawska APN         –   11     7 – 3
  4. ŻBIK Nasielsk 1          –   11   11 – 4
  5. ŻBIK Nasielsk 2           –     4    4 – 14
  6. AP SOKÓŁ Serock 2 –     4   6 – 15
  7. MUKS Dąbrówka        –     2     3 – 8

Wyniki poszczególnych meczy AP SOKÓL Serock 1:

AP SOKÓŁ Serock 1 – Warszawska APN         0 – 0

AP SOKÓŁ Serock 1 – AP SOKÓŁ Serock 2     3 – 0

AP SOKÓŁ Serock 1 – MUKS Dąbrówka           2 – 0

AP SOKÓŁ Serock 1 – ŻBIK Nasielsk 2             2 – 0

AP SOKÓŁ Serock 1 – WISŁA Jabłonna           1 – 0

AP SOKÓŁ Serock 1 – ŻBIK Nasielsk 1            0 – 2

Cieszy bardzo dobra gra jedynki przez cały turniej. Tylko 2 stracone bramki. Wszyscy zawodnicy zagrali na swoim dobrym poziomie, praktycznie nie było słabych punktów w tym zespole.   Bardzo dużo przemyślanych, a co najważniejsze powtarzalnych akcji. Walka i koncentracja od początku do końca. Widać było, że obóz letni w Żabince był dobrze przepracowany.

Oby tak dalej gratulacje !

Oprócz drużynowego zwycięstwa tytuł  „Króla strzelców” zdobył rownież Nasz zawodnik – Szymon Śledziewski zdobywając 5 bramek. Brawo !

 

Wyniki poszczególnych meczy AP SOKÓL Serock 2:

AP SOKÓŁ Serock 2 – AP SOKÓŁ Serock 1     0 – 3

AP SOKÓŁ Serock 2 – ŻBIK Nasielsk 2             1 – 3

AP SOKÓŁ Serock 2 – Warszawska APN         0 – 3

AP SOKÓŁ Serock 2 – MUKS Dąbrówka          3 – 2

AP SOKÓŁ Serock 1 – WISŁA Jabłonna           0 – 2

AP SOKÓŁ Serock 2 – ŻBIK Nasielsk 1             2 – 2

W grze dwójki było widać jeszcze brak zgrania zawodników, za mało było gry zespołowej co przełożyło się na taki końcowy rezultat. Jednak z meczu na mecz wyglądało to coraz lepiej. Bardzo cieszy jednak ambitna gra do końca zwłaszcza w ostatnim meczu przeciwko Żbikowi 1, gdzie chłopcy zdołali się zmobilizować i podnieś z wyniku 0 – 2 i  wyrównać w końcówce stan meczu na 2 – 2.

Warto zauważyć, że dzięki temu remisowi wywalczyli swoim kolegom z jedynki zwycięstwo w łacznej klasyfikacji turnieju. 

BRAWO CHŁOPCY !!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *