Vulcan Wólka Mlądzka – Sokół Serock 1:3 (1:0)

Bramki zdobyli: Sylwester Szambelan 60′, 75′, Paweł Badenko 85′ – karny

IMG 1554

W sobotę, 27 maja, o godzinie 15:00, pierwsza drużyna Sokoła Serock rozegrała spotkanie na wyjeździe z Vulcanem Wólka Mlądzka  (Otwock) w ramach 27 kolejki ligi okręgowej. Przed spotkaniem Sokół zajmował 4 miejsce z 46 punktami na koncie, natomiast Vulcan z 24 punktami zajmował 13 miejsce w tabeli, z minimalnymi szansami na utrzymanie w lidze.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze. Przez pierwszych kilka minut zawodnicy Vulcanu dosyć często przebywali na naszej połowie. Gospodarze kilkukrotnie próbowali zaskoczyć zawodników Sokoła stałymi fragmentami gry, jednak nasza drużyna zażegnywała zagrożenie. Niestety w 13′ spotkania Vulcan wyszedł na prowadzenie. Seria błędów naszych zawodników doprowadziła do pozycji strzeleckiej skrzydłowego gospodarzy, który płaskim strzałem zaskoczył Michała Durzyńskiego. Po straconej bramce piłkarze Sokoła coraz częściej gościli na połowie Vulcanu. Niestety, brakowało strzałów oraz sytuacji podbramkowych. Dopiero około 35′ spotkania bardzo groźny strzał z dystansu oddał Paweł Badenko,a piłka po jego uderzeniu otarła się o poprzeczkę opuszczając plac gry. Wynik do przerwy: 1:0

Po przerwie nasi zawodnicy wyszli na boisko mocno zmotywowani. Sokół przeważał na boisku, a przewagę udokumentował w 60′ dobrze dysponowany Sylwester Szambelan, który strzałem z dystansu pokonał bramkarza gospodarzy. Po jego strzale piłka efektownie odbiła się od poprzeczki, zanim wpadła do bramki. Z upływem czasu trenerzy Sokoła podjęli decyzję o wprowadzeniu na boisko Jakuba Dytyniaka, Marcina Stańczaka oraz Konrada Brodnickiego. Rezerwowi pozytywnie wpłynęli na postawę drużyny. Pierwszy z nich zainicjował akcję dającą prowadzenie. W 75′ Jakub Dytyniak oddał celny strzał na bramkę, który wybił przed siebie bramkarz gospodarzy, a celną dobitką popisał się Sylwester Szambelan. Na kolejnego gola czekaliśmy blisko 10 minut. W 85′ meczu Sylwester Szambelan został sfaulowany w polu karnym, a „11-stkę” na bramkę zamienił Paweł Badenko. Do końca meczu nasi zawodnicy kontrolowali grę, a wynik nie uległ już zmianie. Wynik końcowy: 1:3

Mecz z Vulcanem był już 10 wygranym spotkaniem w tej rundzie! Dzięki wygranej zawodnicy Sokoła umocnili się na 4 miejscu w tabeli. Kolejny mecz zawodnicy pierwszej drużyny rozegrają w najbliższy piątek (2 czerwca) o godzinie 20:00 na Stadionie Miejskim w Serocku. Naszym przeciwnikiem będzie Legionovia II Legionowo. Zapraszamy !

Zdjecia z meczu można obejrzeć w naszej galerii.