W ubiegłą niedzielę grupa E rozgrywała turniej Ligi Powiatowej na boisku w Jadwisinie. Pierwszy raz w tym roku rozgrywki toczone były na świeżym powietrzu.

 

Turniej rozpoczęliśmy od starcia z AP 11 Legionowo. Mecz toczony był w szybkim tempie, przeważała walka w środku boiska. Rywal w ciągu 3 minut po dwóch rzutach rożnych, wykorzystując nasze złe ustawienie zdobył 2 bramki. Szybko stracone gole podziałały mobilizująco na naszą drużynę. Od tego momentu, nasz zespół stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji na zdobycie gola. Jedną z nich wykorzystał Alex, zdobywając piękną bramkę z linii pola karnego. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny z Legionowa, ale obserwując przebieg całego meczu sprawiedliwszy byłby remis.

Wyjściowy skład:

Filip Żołyński – Eryk Merda, Grzegorz Przybyszewski – Cezary Jędrzejewski Natan Szymański, Robert Sroczkowski – Kacper Mikosza

Bramka: Alex Gębalik.

 

Drugim przeciwnikiem na turnieju był zespół FDA Wieliszew. Od początku meczu inicjatywa należała do zawodników Sokoła, którzy co chwilę zagrażali bramce rywali. Wykorzystali to Kacper Mikosza i dwa razy Alex Gębalik. W końcówce meczu, zespół z Wieliszewa złapał wiatr w żagle i strzelił honorową bramkę po błędzie naszej obrony.

Wyjściowy skład:

Filip Żołyński – Eryk Merda, Grzegorz Przybyszewski – Cezary Jędrzejewski, Natan Szymański, Robert Sroczkowski – Kacper Mikosza

Bramki: Alex Gębalik 2x, Kacper Mikosza.

 

Następny mecz był pojedynkiem derbowym przeciwko grupie D. Takie mecze zawsze dostarczają wielu emocji i tym razem było podobnie. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, naszemu atakowi ciężko było sforsować dobrze grającą obronę rywali. Niestety 3 szybkie ciosy jakie wyprowadziła grupa D pozbawiły nas szans na korzystny wynik w tym meczu. Pod koniec udało nam się jeszcze stworzyć kilka sytuacji, lecz nie wystarczyło to by zdobyć choćby bramkę honorową.

Wyjściowy skład:

Filip Żołyński – Grzegorz Przybyszewski, Eryk Merda – Natan Opałka Alex Gębalik, Natan Szymański – Cezary Jędrzejewski.

 

Po przegranej z grupą D kolejny mecz przyszło nam rozgrywać ponownie z drużyną FDA Wieliszew. Tym razem wbiliśmy rywalom aż 6 bramek, nie tracąc przy tym żadnej. Na pochwałę zasługuje po tym meczu cała drużyna, która realizowała zalecenia trenera tworząc składne akcje i zamieniając je na bramki.

Wyjściowy skład:

Filip Żołyński– Natan Opałka, Grzegorz Przybyszewski-Eryk Merda, Natan Szymański, Alex Gębalik – Cezary Jędrzejewski

Bramki: Alex Gębalik x2, samobój, Eryk Merda, Cezary Jędrzejewski, Natan Szymański.

 

Ostatni mecz na tym turnieju przyszło nam zagrać z grupą F AP „Sokół” Serock. Był to więc nasz kolejny pojedynek derbowy. Mecz toczony był szybkim tempie i jak to bywa w pojedynkach derbowych każdy dawał z siebie 120 %. Nasza drużyna przechyliła szalę zwycięstwa po dwóch skutecznych atakach, w których bramki zdobyli Alex Gębalik i Kacper Mikosza. Szansę na 3 bramkę miał jeszcze Eryk Merda, ale po ładnym strzale z rzutu wolnego piłka trafiła tylko w słupek.

Wyjściowy skład:

Filip Żołyński – Natan Opałka, Grzegorz Przybyszewski-Eryk Merda, Natan Szymański, Alex Gębalik – Cezary Jędrzejewski

Bramki: Alex Gębalik, Kacper Mikosza.

 

Komplet wyników:

AP „Sokół” Serock E– AP 11 Legionowo 1:2

AP „Sokół” Serock E – FDA Wieliszew 3:1

AP „Sokół” Serock E – AP „Sokół” Serock D 0:3

AP „Sokół” Serock E – FDA Wieliszew 6:0

AP „Sokół” Serock E – AP „Sokół” Serock F 2:0

 

W turnieju zajęliśmy 4 miejsce, odnosząc 3 zwycięstwa i 2 porażki. Cieszy duża ilość strzelonych bramek (najwięcej w turnieju) i solidna gra w obronie. Na wyróżnienie zasługuje z pewnością Alex Gębalik, który dzięki grze zespołowej co chwila tworzył groźne sytuacje pod bramką rywali, kończąc turniej z 6 bramkami na koncie.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *