Sobota 02.03.2019 r. była intensywnym dniem sparingowym dla chłopców z naszej grupy. Rozegraliśmy 2 mecze pod rząd z zespołem AP 11 Legionowo.

Głównym celem sparingów było oswojenie się z nowymi sytuacjami boiskowymi, dlatego trenerzy zdecydowali o rozegraniu aż dwóch spotkań – jednego po drugim. Najpierw rozegrano mecz w systemie 7×7 w czasie 2 x 25 minut, podczas którego zawodnicy mogli zaadoptować się do nowego przepisu o wznowieniu gry od bramki. Następnie chłopcy zagrali w systemie 9×9 w czasie 2 x 30 minut. Ta forma gry jest dla chłopców wciąż nowym doświadczeniem, jak do tej pory udało się rozegrać jeden taki mecz (i to nie do końca) – w sierpniu ubiegłego roku z WKS Rząśnik.

W obu meczach trener ustawiał zawodników na różnych pozycjach, aby mogli cały czas doświadczać różnych bodźców i sytuacji. Pierwszy mecz był w bardziej eksperymentalnym ustawieniu i z częstszymi zmianami na pozycjach. Kilka bramek w tym meczu straciliśmy wskutek własnych błędów i ostatecznie przegraliśmy 2:6. Drugi mecz zakończył się niemal identycznym wynikiem (2:7), ale gra momentami była lepsza. W drugiej połowie widać było u części zawodników spore zmęczenie, spowodowane długim czasem gry. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że w obu meczach rywale byli tego dnia od nas lepsi. Różnica była widoczna w szybkości prowadzenia akcji, wyprzedzaniu naszych zawodników i większej ruchliwości bez piłki. Zwycięstwo kolegów z AP 11 nie podlegało dyskusji. Dla nas to spotkanie było dobrą lekcją futbolu i motywacją do systematycznej pracy na treningach.

 

Sobota 02.03.2019 r., boisko w Jadwisinie

Skład Sokoła:

Michał Błażkowski, Patryk Brejnak, Bartosz Druchniak, Krzysztof Gajewski, Kacper Grochowski, Cezary Jędrzejewski, Oskar Kurowski, Filip Młynkowski, Grzegorz Przybyszewski, Jakub Suszczyński, Kamil Szajda, Adam Wawrzyniak, Sylwester Wójcik.

 

Mecz 7×7, czas trwania 2 x 25′, godz. 11.00

KS Sokół Serock – AP 11 Legionowo 2:6

(0:1, 2:5)

Gole: Szajda 1, Gajewski 1.

 

Mecz 9×9, czas trwania 2 x 30′, godz. 12.00

KS Sokół Serock – AP 11 Legionowo 2:7

(2:2, 0:5)

Gole: Brejnak 1, Grochowski 1.

Asysty: Grochowski 1, Jędrzejewski 1.

 

Trener: Tomasz Luks.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *