IMG 9740

W ostatnią niedzielę na sztucznym boisku w Legionowie Sokoły rozegrały ostatni mecz kontrolny przed zbliżającą się drugą rundą Ligi Okręgowej. Po raz kolejny w okresie przygotowawczym drużyna zagrała z CLJ Legią Warszawa – mistrzami Polski. 

Po szybkim, dynamicznym meczu Sokoły zremisowały z Legią 1:1.

W pierwszej połowie Legioniści przeważali zdecydowanie w posiadaniu piłki, podchodzili wysoko i odważnie pod nasze pole karne. Występujący w Centralnej Lidze Juniorów zawodnicy oddali kilka niebezpiecznych strzałów, ale na szczęście z dobrej strony pokazał się nasz bramkarz Michał Durzyński. Dobre sytuacje przeciwnika nie oznaczały, że Sokoły skupiły się tylko na obronie i odbiorze piłki. Sytuacje do strzelenia bramki mieli Rafał Choszcz, oraz Patryk Kalinowski, który po ofensywnym wyjściu Daniela Głowackiego, otrzymał podanie i oddał strzał sprzed pola karnego. Niestety niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, czego dowodem była strzelona kilka minut później bramka przez Legionistów. Pod koniec pierwszej części spotkania niebezpieczną sytuacje wypracował sobie Grzegorz Oktaba, który zupełnie niekryty oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Chwilę później wysoki pressing Sokołów zmusił bramkarza przeciwników do błędu, co skrzętnie wykorzystał Patryk Olszewski umieszczając piłkę w bramce (asysta Bartosz Szydłowski).

Wynik z pierwszej połowy do końca spotkania nie uległ już zmianie, mimo kilku sytuacji strzeleckich z obu stron. Na dużą pochwałę zasłużył również drugi z naszych bramkarzy, który bronił kolejne 45 minut meczu. Mowa o Piotrze Malinowskim, który tego dnia był w świetnej formie, wygrywając groźne pojedynki sam na sam z napastnikami Legii Warszawa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Teraz całe skupienie przekładamy na mecze rewanżowe w Lidze Okręgowej. Pierwsze spotkanie rozegramy 18 marca na wyjeździe z Olimpią Warszawa, a tydzień później 25 marca zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion Miejski w Serocku na inauguracyjny mecz przeciwko Świt II Nowy Dwór Mazowiecki.

 

Relację ze spotkania można również przeczytać na Legia.net.

 

Bramki:

 • 33′ 0:1 – Legia Warszawa
 • 43′ 1:1 – Patryk Olszewski a. Bartosz Szydłowski

 

Więcej zdjeć w galerii

 

Na mecz zostali powołani:

 1. Piotr Durzynski
 2. Piotr Malinowski
 3. Grzegorz Bednarz
 4. Adrian Koza
 5. Tomasz Lipski
 6. Daniel Głowacki
 7. Konrad Brodnicki
 8. Paweł Badenko
 9. Bartosz Szydłowski
 10. Sylwester Szambelan
 11. Maciej Karpik
 12. Rafał Choszcz
 13. Mariusz Wiśniewski
 14. Krzysztof Szymański
 15. Paweł Calak
 16. Grzegorz Oktaba
 17. Marcin Stańczak
 18. Patryk Kalinowski
 19. Patryk Olszewski
 20. Rafał Świerczyński
 21. Jakub Dytyniak
 22. Maciej Wikiera
 23. Michał Jaczyński
 24. Daniel Chudy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *