soka serock legionovia legionowo 40 20170603 1659202417

W ubiegły piątek wieczorem nasi piłkarze wprawili w wspaniały nastrój na weekend nie tylko siebie, ale również trenera i przede wszystkim kibiców. W przeciągu 90 minut strzelili 4 gole naszemu derbowemu przeciwnikowi Legionovii II Legionowo, przy czym nie stracili żadnej bramki.

Już w 8. minucie po odgwizdanym faulu, tuż przed polem karnym przeciwników, wynik spotkania otworzył Sylwester Szambelan, przepięknie wkręcając piłkę w bramkę z rzutu wolnego. Lepszego rozpoczęcia meczu nie mogliśmy sobie wymarzyć. Młodzi piłkarze z Legionowa mieli ogromny problem z zatrzymaniem naszych ofensywnych graczy. Jednak w 11’ po błędzie naszej obrony wypracowali sobie groźną sytuację i tylko dzięki naszemu bramkarzowi Michałowi Durzyńskiemu,  piłka nie znalazła się w bramce. Chwilę później odpowiedzieliśmy równie niebezpieczną akcją, kiedy Sylwester Szambelan dośrodkował piłkę idealnie na głowę Rafała Choszcza, niestety futbolówka znalazła się w rękach bramkarza Legionovii. Wreszcie w 15’ padła kolejna bramka na Sokołów. Perfekcyjne, prostopadłe podanie od Sylwka trafiło pod nogi Krzysztofa Szymańskiego, zawodnik z wielką łatwością minął bramkarza i strzelił do bramki. Mamy już 2:0! Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, aczkolwiek świetne sytuacje ponownie wypracował sobie Sylwester Szambelan, niestety piłka leciała obok, lub nad bramką.

Od początku drugiej części spotkania wyszliśmy w tym samym zestawieniu. Zaczęliśmy bardzo mocno, a przeciwnik zdecydowanie nie radził sobie z wysokim pressingiem, czego efektem były częste straty piłki. W 52’ znowu przed szansą stanął Sylwek, akcja rozpoczęła się od autu, zupełnie niezorganizowana formacja defensywna przeciwników dopuściła nas do swojego pola karnego, ale strzał Sylwka po długim słupku znalazł się obok bramki. 2 minuty później rzut wolny dla Legionovii z niebezpiecznego miejsca, jednak futbolówka powędrowała wysoko nad naszą bramką. Sytuacji z obu stron było wiele, brakowało jednak celnego wykończenia. W 61’ przełamał to Paweł Badenko! Krzyszof Szymański dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a Paweł oddał strzał głową i podwyższył wynik spotkania na 3:0. Lepiej nie dało się tego zrobić. Tuż po bramce trener Arkadiusz Siemiński dokonał pierwszej zmiany. Z boiska zszedł Mariusz Wiśniewski, a na jego miejscu pojawił się Paweł Calak. Kilka minut później swoje szanse otrzymali kolejno Michał Czarnecki oraz Grzegorz Oktaba. W 70’ wysoki pressing Michała Czarneckiego otworzył drogę do bramki Grześkowi, jednak ten nie wykorzystał świetnej sytuacji. Na szczęście w 87’ Grzegorz Oktaba zrekompensował się i lobując bramkarza w polu karnym ostatecznie ustanawia wynik spotkania na 4:0!

Zwycięstwa w derbach cieszą podwójnie i jesteśmy bardzo zadowoleni z tak dobrego wyniku.  Przed nami już tylko dwa mecze, w tym w sobotę z liderem. Drugie miejsce w tabeli jest jak najbardziej w naszym zasięgu i do końca będziemy o nie walczyć. Zapraszamy w sobotę o  godzinie 11:00 na stadion Drukarza Warszawa, emocji na pewno nie zabraknie, mimo iż zespół  z Warszawy ma już zapewniony awans do wyższej ligi.

Sokół Serock – Legionovia II Legionowo 4:0

Bramki strzelali: Sylwester Szambelan 8′, Krzysztof Szymański 15′, Paweł Badenko 60′, Grzegorz Oktaba 87′