Sokół Serock Talent Targówek 22.10

W niedzielę, 22 października 2017 roku, rozegraliśmy mecz z Talentem Targówek, w ramach 11 kolejki ligowej. Nasze pierwsze starcie zakończyło się zwycięstwem Talentu Targówek 4:1. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Skład: Zyskowski Sz. – Dudkowski R., Jeż M. (Ślęzak M.), Kujawka M., Sperczyński T. (Szachna K.), Oktaba M. (Kryśkiewicz R.), Kaczmarczyk A. (Malanowski D.), Kopacz J., Nalazek J. (Kurcz Sz.), Stalmach J.  Bentkowski P. (Tomalak F.)

Mecz z Talentem Targówek był spotkaniem, w którym spotkały się dwie najlepsze drużyny naszej ligi. Z pewnością zarówno my, jak i Talent czekaliśmy na to spotkanie, ponieważ wreszcie mogliśmy zagrać spotkanie z równorzędnym rywalem. Początkowe minuty należały do gości. Przeciwnicy przebywali na naszej połowie, konstruując groźne akcje. Niestety już w 6′ gola zdobyli goście, a winni tej sytuacji byli zwłaszcza obrońcy, którzy kilkukrotnie spóźnili się ze swoimi interwencjami. Trzeba jednak oddać Talentowi, że akcja była bardzo składna. W 9′ wyrównaliśmy wynik spotkania, po bardzo ładnie założonym pressingu. W ostatniej fazie akcji piłkę stracił bramkarz Talentu, a Michał Oktaba pięknym uderzeniem z dystansu, umieścił piłkę w pustej bramce. W 15′ spotkania Talent ponownie wyszedł na prowadzenie. Akcja była bardzo podobna do sytuacji, w której bramkę zdobyli goście. Również i tym razem spóźnialiśmy się z reakcją w grze obronnej, co spowodowało utratę gola. Niestety w 17′ Talent podwyższył prowadzenie, po bramce zdobytej z rzutu wolnego. W 21′ zdobyliśmy bramkę. Michał Oktaba błyskawicznie wyrzucił piłkę z autu do Jakuba Stalmacha, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. Ta bramka spowodowała, że cała drużyna zaczęła grać zdecydowanie lepiej. W 27′ wyrównaliśmy wynik spotkania. Po dośrodkowaniu Jakuba Kopacza z rzutu rożnego piłkę do bramki skierował Mateusz Kujawka. Mimo,że do przerwy nie brakowało jeszcze sytuacji bramkowych, to żadna z drużyn nie wyszła na prowadzenie. Wynik do przerwy: 3:3

Po przerwie przez dłuższy okres czasu byliśmy drużyną tworzącą więcej sytuacji bramkowych. Około 50′ trener Talentu zdecydował się na zmianę bramkarzy. W 55′ meczu, wprowadzony bramkarz gości złapał piłkę rzuconą z autu przez kolegę z drużyny. Sędzia zdecydował się na odgwizdanie rzutu wolnego pośredniego. Po zamieszaniu w polu karnym, ostatecznie gola zdobył Jakub Stalmach. Od tego momentu co jakiś czas zaskakiwaliśmy obronę rywala piłkami prostopadłymi do naszych napastników. Niestety, zamiast strzelać kolejne gole, marnowaliśmy kolejne sytuacje bramkowe. Niestety też, będąc drużyną tworzącą więcej okazji, nie zdobyliśmy nawet punktu. W 70′ Talent zdobył bramkę na 4:4 po dobrze wykonanym rzucie rożnym. Sędzia doliczył do spotkania 3′ i niestety właśnie w ostatniej minucie doliczonego czasu gry straciliśmy bramkę, która zapewniła gościom komplet punktów. Ponownie straciliśmy gola po rzucie rożnym. Wynik końcowy: 4:5

Mecz z Talentem Targówek był bardzo dobrym widowiskiem. Mimo,że mecz został ostatecznie przegrany to dał nam wiele wniosków do dalszej pracy. Z pewnością takie mecze są bardziej pożyteczne, niż dwucyfrowe wygrane.

Kolejny mecz zagramy z UKS-em Ostrówek, w niedzielę o godzinie 15:30 w Wołominie.