Kolejny raz nasza Akademia Piłkarska znalazła uznanie w oczach organizatorów i chłopcy z rocznika 2007 zostali zaproszeni do udziału w renomowanym turnieju piłkarskim w międzynarodowej obsadzie.

IMAG1290.jak zmniejszyc fotke pl

 

Turniej Pamięci Małego Powstańca został rozegrany po raz jedenasty na obiektach Polonii Warszawa, jak co roku graliśmy trzy dni z rzędu w doborowej obsadzie drużyn krajowych i zagranicznych z Anglii, Niemiec i Ukrainy. Turniej jest organizowany dla upamiętnienia tragicznych wydarzeń Powstania Warszawskiego z roku 1944, szczególnie dzieci  którym nie była dana beztroska zabawa i gra w piłkę nożną tylko walka z niemickim okupantem. Patriotyczny wymiar imprezy czyni ją tym bardziej wartościową w wychowaniu młodych pokoleń naszej Rzeczypospolitej i ma niesamowite znaczenie dla przyszłości pokojowej Europy gdzie walka odbywa się tylko w formie rywalizacji sportowej w duchu fair play. Mecze piłkarskie były przeplatane zwiedzaniem Warszawy, przejściem pod pomnik Małego Powstańca ze złożeniem wieńca w czasie godziny „W”, czy specjalnie zorganizowanym piknikiem powstańczym. 

IMAG1302.jak zmniejszyc fotke pl

IMAG1304.jak zmniejszyc fotke pl

IMAG1299.jak zmniejszyc fotke pl

W turnieju wstartowało 10 drużyn podzielonych na dwie grupy rozgrywkowe, my graliśmy w grupie B kolejno rozgrywając mecze:

AM Cracovia Kraków-AP Sokół Serock 14:0

IMAG1292.jak zmniejszyc fotke pl

IMAG1293.jak zmniejszyc fotke pl 1

AP Sokół Serock-Doncaster Hawks SC 9:1

Bramki: Grochowski-4, Bujanowicz-2, Winnicki, Dudkowski R., Rydzewski S.

IMAG1294.jak zmniejszyc fotke pl

Sandecja Nowy Sącz-AP Sokół Serock 5:2

Bramki: Grochowski, Winnicki

IMAG1296.jak zmniejszyc fotke pl

Karpaty Lwów-AP Sokół Serock 27:0

IMAG1297.jak zmniejszyc fotke pl

W grupie zajęliśmy IV miejsce co dało nam możliwość gry o miejsce VII w całym turnieju.

AP Sokół Serock-303 PS Club Northampton 4:2

Bramki: Bujanowicz-3, Winnicki-1

IMAG1307.jak zmniejszyc fotke pl

Cały turniej wygrała zdecydowanie najlepsza drużyna tego turnieju Karpaty Lwów pokonując wysoko w finale Polonię Warszawa.

Podsumowując turniej i nasz udział w nim trzeba powiedzieć, że był udany. Powtórzyliśmy miejsce z roku poprzedniego, nawiązując wyrównaną walkę sportową z drużynami, które były w naszym zasięgu. Dodatkowo przy odrobinie szczęścia mogliśmy zawalczyć o V miejsce o co z całą pewnością powalczy w przyszłym roku rocznik 2008.

IMAG1286.jak zmniejszyc fotke pl

Skład drużyny: Broniszewski, Winnicki, Petrosyan, Kurcz K., Bujanowicz, Gajewski, Grochowski, Rydzewski S., Dudkowski R., Merda, Leszczyński J., Rybicki

Trenerzy Mariusz Rosiński i Michał Durzyński

Więcej informacji o turnieju pod linkiem http://www.mlodysportowiec.org/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *