W sobotę 06.10.2018 r. graliśmy rewanżowy mecz wyjazdowy z KS Łomianki. Tym razem rywale postawili dużo trudniejsze warunki, a my przywieźliśmy do Serocka tylko 1 punkt.

Od początku meczu, a szczególnie w pierwszej kwarcie, rywale mocno nas zaskoczyli grając bardzo wysokim pressingiem. To powodowało ich ciągłą obecność na naszej połowie, ale także liczne okazje do kontrataków. Po naszych błędach przeciwnicy zdobywali bramki, ale my mieliśmy groźne kontrataki, niestety część z nich była nieskuteczna. Po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy 4:1. W drugiej przeciwnicy mieli ponownie mocny początek, jednak z biegiem czasu ich zapas sił malał. Niedługo po rozpoczęciu strzelili gola na 5:1, ale pomiędzy 20 a 30 minutą spotkania nasz zespół non stop gościł pod bramką rywali. Nie przesadzając ani trochę, w tym czasie powinniśmy strzelić minimum 3 gole, a i większa ich liczba nikogo by nie zdziwiła. Niestety nasza nieskuteczność i brak szczęścia skumulowały się i nie zdobyliśmy nawet jednego gola. Podsumowaniem tego była kontra rywali w doliczonym czasie pierwszej połowy i po 10 minutach naszego ciągłego naporu bez rezultatu bramkowego, przeciwnicy trafili na 6:1! Tak zakończyła się druga kwarta. Chłopcy się jednak nie poddawali, gdyż widzieli, że w tym fragmencie gry to my jesteśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Udowodniliśmy to chwilę później, lecz jeszcze w 2 minuty przytrafiły nam się dwa poważne błędy, a gospodarze wyszli na prowadzenie 8:1! Wtedy nastąpiło przełamanie i nasza postawa wreszcie przyniosła oczekiwane rezultaty. Strzeliliśmy 6 goli z rzędu w zaledwie 7 minut, co pozwoliło nam na odrobienie większości strat i zakończenie trzeciej kwarty wynikiem 8:7. W ostatniej części meczu strzeliliśmy 2 gole tracąc przy tym jednego, a spotkanie zakończyło się remisem 9:9.

Podsumowując ten mecz na pewno trzeba zaznaczyć, że nie zlekceważyliśmy rywala. Przed meczem trener zwracał uwagę na ten aspekt. Przeciwnicy byli jednak tego dnia dużo lepsi niż w pierwszym spotkaniu. Mimo bardzo wysokiej różnicy bramkowej na korzyść rywali w pierwszych częściach meczu należy dodać, że spokojnie mogliśmy jeszcze wygrać. Nie wykorzystaliśmy dużej ilość klarownych sytuacji w całym spotkaniu. Minusem naszego występu były błędy w defensywie, natomiast na duży plus należy na pewno zaliczyć odrobienie strat z wyniku 8:1, co z punktu widzenia mentalności zawodników jest ogromnym wyzwaniem. Po meczu uzupełniliśmy braki energetyczne pyszną pizzą.

Sobota 06.10.2018 r. godz. 10.00, Boisko w Łomiankach, czas gry 4 x 15′

KS Łomianki – KS Sokół Serock 9:9

(4:1, 2:0, 2:6, 1:2)