Chyba najdłuższy wyjazd Sokoła jaki pamiętam. Po ponad dwóch godzinach dojechaliśmy na teren kosynierów. Wzmacniająca zupia pomidorowa (dzięki sponsor), odprawa, rozgrzewka i ruszyliśmy na boisko.

Pierwsze minuty meczu układały się po nasze myśli i nikt nie spodziewał się, że pierwszą bramkę strzeli Wisła, jednak tak się stało. Sokoły nie spuściły głowy w dół lecz podjęły walkę. Pierwszą sytuację po rzucie rożnym wykorzystał Paweł Badenko umieszczając piłkę głową w siatce. Druga bramka to sprytne zgranie piłki przez Bartosza Kowalskiego do Rafała Choszcza i wychodzimy na prowadzenie. Do szatni schodzimy z wynikiem 1:3 po bramce Pawła Calaka.

Wisła w drugiej połowie wyszła bardzo agersywnie, wynikiem czego był brutalny faul na Sylwestrze Szambelanie i podyktowany rzut karny. Swojej okazji nie zmarnował Bartosz Kowalski (1:4). Od czwartej bramki zawodnikom z Maciejowic puściły nerwy. Sędzia musiał napominać zawodników gospodarzy siedmioma żółtymi kartkami (w konsekwencji 2 czwerwonymi) i bezpośrednią czerwoną. Mimo gry w dziewiątkę Wiślacy strzelili bramkę w 88′ na 2:4. Wynik spotkania ustalił Patryk Olszewski.

Szkoda tylko, że kibice z Maciejowic nie dorośli do wydarzeń sportowych i próbowali po meczu dać upust swoim emocjom w niezbyt elegancki sposób. Porażka boli, wiemy to również i my, ale trzeba wziąć ją na klatę i robić swoje z jeszcze większym zaangażowaniem.

Za tydzień czeka nas ostatni mecz rundy jesiennej. Trzeba podtrzymać zwycięską passę.

Wisła Maciejowice – Sokół Serock 2:5.

{youtube}YqcbmES7wW8{/youtube}

Bramki w meczu padały w minutach:

• 15′ Wisła Maciejowice (1:0)
  • 29′ Paweł Badnko, a. Krystian Szambelan (1:1)
  • 38′ Rafał Choszcz, a. Bartosz Kowalski (1:2)
  • 45′ Paweł Calak (1:3)
  • 61′ karny – Bartosz Kowalski, a. Sylwester Szambelan (1:4)
  • 85′ Wisła Maciejowice (2:4)
  • 88′ Patryk Olszewski (2:5)