W niedzielne popołudnie, 27 sierpnia 2017 roku, pierwsza drużyna Sokoła Serock rozegrała spotkanie III kolejki Ligi Okręgowej. Mecz został rozegrany na boisku beniaminka – Escoli Varsovia. Szczegóły tej rywalizacji – w rozwinięciu newsa.

escola 01    escola 02

Bramki stgrzelali:

 • 39′ Patryk Kalinowski a. Krystian Szambelan (0:1)
 • 88′ Escola (1:1)

Zdjęcia w galerii.

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ Sokół z kompletem zwycięstw jechał do drużyny Escoli, która jak wiadomo słynie z bardzo dobrej jakości szkolenia. Od początku przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze, którzy w grze pokazywali dużą jakość oraz wymienność pozycji. Nasza drużyna sporo czasu musiała poświęcić na grę w destrukcji, jednak to my tworzyliśmy bardziej klarowne sytuacje, po nieźle wyprowadzanych kontratakach. Swoje sytuacje mieli Patryk Kalinowski, jak również Bartosz Kowalski, jednak bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Gospodarze próbowali dośrodkowań po ziemi w pole karne, jednak większość piłek przejmowali nasi obrońcy.  W 39’ meczu po jednym z takich przechwytów, dobrze uruchomiony został Krystian Szambelan, który bez zbędnego namysłu, zagrał prostopadłe podanie do Patryka Kalinowskiego, a ten skutecznym strzałem nie dał szans bramkarzowi Escoli na skuteczną interwencję. Wynik do przerwy: 0:1

Po przerwie, przebieg meczu był podobny – Escola w posiadaniu piłki, Sokół grał z kontry. Ponownie większość prób dośrodkowań po ziemi kończyło się przechwytami naszych obrońców, jednak trzeba przyznać, że w drugiej połowie Escola miała więcej klarownych sytuacji do strzału na naszą bramkę. Wraz z upływem czasu,  trenerzy decydowali się na zmiany. W 80 minucie mieliśmy jedną z największych kontrowersji w tym meczu. Pojedynek z obrońcą gospodarzy wygrał Patryk Kalinowski, lecz po chwili został „uziemiony”, a sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, który zdecydowanie należał się za ten faul. W 85’ za faul boisko musiał opuścić Krzysztof Szymański. Niestety 5 minut później goście grający w przewadze doprowadzili do wyrównania, po strzale z rzutu karnego. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Końcowy wyniki: 1:1

Mezcz z Escolą zakończył się remisowym wynikiem 1:1 (0:1).

Drużyna Sokoła zagrała w składzie:

kadra escola sokol

 1. Michał Durzyński (↓74′)
 2. Tomasz Lipski (↓45′)
 3. Krzysztof Szymański (↓88′)
 4. Paweł Badenko
 5. Daniel Głowacki
 6. Mariusz Wiśniewski (↓84′)
 7. Rafał Choszcz
 8. Krystian Szambelan
 9. Marcin Stańczak (↓65′)
 10. Bartosz Kowalski (↓78′)
 11. Patryk Kalinowski

Rezerwa:

 • Łukasz Karpik (↑74′)
 • Sylwester Szambelan (↑46′)
 • Maciej Karpik (↑78′)
 • Patryk Olszewski (↑65′)
 • Grzegorz Oktaba 
 • Michał Czarnecki (↑84′)


Kadra:

 • Trener – Arkadiusz Siemiński
 • II trener – Tomasz Jaczyński
 • Masażysta – Leszek Wierzbowski
 • Kierownik – Mirosław Świerczyński

 

{youtube}hZ_QL283GNo{/youtube}

Karny na 1:1

{youtube}cwSOB937uHo{/youtube}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *